НОВИНИ

06.05.2009 | У НАТО не розуміють, що від них хоче Росія
Джерело - УНІАН

У НАТО не розуміють, чому Росія виступає проти проведення навчань Альянсу в Грузії. 


Джеймс АППАТУРАЙ


Про це в інтерв`ю радіостанції «Эхо Москвы» сказав офіційний представник Північноатлантичного Альянсу Джеймс АППАТУРАЙ.


«Позиція РФ з цього питання є важкою для нашого розуміння. Важкою, тому що відомо було, що будуть навчання, вже більше року. Навіщо виступати з цього приводу кілька тижнів тому із заявами? Ми знаємо, що це обмежені навчання за часом, вони невеликі за обсягом, і вони залучатимуть натовських і ненатовських військовослужбовців, які перебувають вже зараз в цьому регіоні», - сказав Д.АППАТУРАЙ.


Він зазначив, що коли Росія направила своїх озброєних солдатів для патрулювання прикордонних районів, які належали і межують з Грузією, це викликало значно більше питань в європейському співтоваристві.


«Нам здається, що російську позицію, щонайменше, важко зрозуміти», - наголосив Д.АППАТУРАЙ.


За його словами, заяви російського керівництва про те, що навчання НАТО в Грузії можуть стимулювати військові ускладнення, є безпідставними.


«Я не розумію, на чому ґрунтуються такого роду коментарі, і не думаю, що партнерські навчання могли б призвести до якихось ускладнень. Це абсолютно прозорі навчання, все здійснено відкрито, тут не можна серйозно говорити про такі речі», - сказав він.


За словами Д.АППАТУРАЯ, такі навчання проводяться щорічно. Зокрема, минулого року вони були проведені на території Вірменії.


Як повідомлялося, сьогодні в Грузії починаються навчання НАТО Cooperative Lancer/Cooperative Longbow-2009", що проводяться в рамках програми альянсу "Партнерство заради миру". За даними Міністерства оборони Грузії, в них візьмуть участь 15 країн-членів і партнерів НАТО.


Постійний представник Росії в НАТО Дмитро Рогозін раніше попереджав, що Росія може вийти з переговорного процесу на високому рівні через плани альянсу провести військові навчання в Грузії.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект