НОВИНИ

08.05.2009 | Економіка Східної Європи скоротиться на 5% у поточному році - прогноз ЄБРР
Джерело - УКРІНФОРМ

Згідно з останніми прогнозами головного економіста ЄБРР Еріка Берглофа, економіка регіону дій ЄБРР скоротиться, в середньому, на 5% у поточному році, після зростання на понад 4% у 2008 і майже 7% у 2007 р.


 Глобальна економічна криза, яка розпочалася у фінансовому секторі, зараз серйозно впливає на корпоративний сектор. Криза призвела до великого зниження виробництва наприкінці 2008 р. і в першому кварталі поточного року, а також до зменшення місцевого споживання. У перспективі - безперервне зовнішнє зобов'язання, особливо від західних батьків банків у регіоні, відзначив Е. Берглоф.


За прогнозом, економіки країн Центральної Європи і Балтії сповільняться приблизно на 3% після зростання в 3,4% минулого року. Це майже подвійне зниження в Балтійських країнах, суворий спад в Угорщині. Очікується мляве зростання в Польщі, яка витягує вигоду з порівняно стійкого місцевого попиту.


Спад також зачепив економіки південно-східної Європи, багато з яких все ще зростали у другій половині минулого року. Після великого зниження виробництва в Румунії в четвертому кварталі очікується, що спад продовжиться на 4% відносно 2008 р. У інших південно-східних країнах, скорочення буде слабкіше, в середньому, як в центральній Європі і Балтії.


У Східній Європі і на Кавказі скорочення продовжується навіть гостріше, зокрема, через більш крихкі фінансові системи і більшу залежність від продукції, яка перенесла суворе зниження ціни і обсягів, починаючи з середини минулого року.


Україна відчула потрійний удар з експортними цінами і обсягами на сталь, що сильно знизилися, високими цінами імпорту енергії і гострим скороченням зовнішнього фінансування. Очікується, що реальне зниження ВВП в Україні складе близько 10% порівняно з 2008 р.


У Росії прогнозується зниження на 7,5%, хоч воно може бути і скориговане. Велике зниження ВВП очікується в Туреччині. У Казахстані, який переносить банківську кризу, прогнозується зниження ВВП приблизно на 2%.


Поступове відновлення економік передбачається тільки у другій половині 2010 р., відповідно до зовнішніх умов, що повільно поліпшуються. Для регіону загалом в 2010 р. зростання передбачається на рівні 1,4%. У Східній Європі і Кавказі очікується зростання в 1,3%, в Центральній Азії - 3%, в Центральній Європі і державах Балтії - 0,2%, в південно-східній Європі - 0,4%. Зростання в Росії в 2010 р. бачиться на рівні 2,5%.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4856. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект