НОВИНИ

06.05.2009 | Н. Саркозі закликав створити європейську газову біржу
Джерело - Європейський простір

Президент Франції Ніколя Саркозі в ході промови, присвяченої виборам депутатів Європарламенту в червні, закликав до створення європейської газової біржі, повідомляє 5 травня AFP.


«Я хочу запропонувати ідею створення європейської біржі, яка б зайнялася закупівлею газу, що дозволить Європі зайняти по-справжньому сильну позицію на переговорах з постачальниками», - заявив Саркозі на зустрічі, що проходить в місті Нім на півдні країни.


За словами президента Франції, створення біржі повинне стати основою для «істиннної енергетичної стратегії» Європейського Союзу.


В той же час, за даними агентства ІТАР-ТАРС, Саркозі зайнявся розглядати Росію, яка є основним постачальником газу в Європу, «не як противника Європейського Союзу, а як партнера».


У січні 2009 року в результаті конфлікту між Росією і Україною в Європу були тимчасово припинені постачання російського газу, після чого в Європі заговорили про створення нової стратегії енергетичної безпеки.


У березні Євросоюз і Україна підписали Брюссельську декларацію про модернізацію газотранспортної системи України, яка не передбачає участі в процесі Росії. У квітні Євросоюз схвалив план по лібералізації енергетичного ринку.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9591. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект