НОВИНИ

05.05.2009 | У Грузії - збройний заколот військових
Джерело - Українська служба ВВС

У Грузії військовослужбовці танкової частини зчинили заколот і лояльні війська президента Саакашвілі вирушили проти заколотників.Міністр оборони Грузії Давид Сихарулідзе повідомив, що військовослужбовці бронетанкового батальйону в Мухровані, що за 30 км від Тбілісі, сьогодні вранці зчинили змову при підтримці російських спецслужб:


«Сьогодні вдосвіта заявили про непокору й влаштували заколот. Там перебувають особи, які не мають відношення до батальйону, а також декілька цивільних осіб і керівники деяких інших батальйонів. Непокора й заколот викликані проведеною правоохоронними органами Грузії спецоперацією".


Речник МВС Грузії Шота Утіашвілі заявив, що "Згідно інформації, яку ми маємо на даний момент, між цими людьми і російськими спецслужбами існує міцний зв'язок".


Він також додав, що «на даний момент заколот триває», і як повідомляє Рейтер 30 танків вирушили з Тбілісі у напрямку бази заколотників.


У Мухровані працює оперативний штаб, на місці перебувають високопоставлені представники Міноборони і МВС, вони закликають військовослужбовців припинити непокору. Як підкреслив Давид Сихарулідзе, він особисто намагався увійти до частини й провести переговори, але зробити цього не вдалося.


Міністр зазначив, що бунтівники «не висувають конкретних вимог». «Ми продовжуємо вести переговори з бунтівниками, їм відома наша пропозиція», – сказав грузинський міністр, додавши, що «всіх командувачів, які перебувають у Мухровані й беруть участь у заколоті, знято з посад».


6 травня у Грузії мали розпочатися спільні грузинські маневри з НАТО, які Москва називала провокацією.   | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект