НОВИНИ

11.05.2009 | ”Східне партнерство” розвиватиме громадянське суспільство
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

У рамках нової програми Європейського Союзу «Східне партнерство» в першу чергу будуть реалізовуватись проекти спрямовані на розвиток громадянського суспільства в країнах-учасницях програми.


Про це сказав міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський журналістам увечері в четвер в Празі.


У рамках “Східного партнерства” “ми говоримо більше про ініціативи громадянського суспільства, на інфраструктурні - є інші програми», - сказав Р.Сікорський, відповідаючи на запитання УНІАН, чи може частина коштів нової програми Євросоюзу бути використана для розвитку проекту створення Євразійського нафтотранспортного коридору.


Глава польського МЗС також відзначив, що для початку реалізації проекту ЄАНТК необхідно переконатись в тому, що цей проект економічно вигідний.


Р.Сікорський додав, що Єврокомісія 1 травня вже затвердила перший проект в рамках “Східного партнерства”, який стосується культурного співробітництва, але не уточнив, яка з 6-ти країн, що беруть участь у програмі його реалізуватиме.


«Це невеликий проект в сфері культури»,- сказав він.


Міністр також сказав, що в рамках “Східного партнерства” можуть реалізовуватись проекти із боротьби з корупцією та захист прав людини. «В деяких з цих країн це - проблема», - сказав Р.Сіокрський.


Глава польського МЗС висловив думку, що сума 600 млн. євро, які виділені на реалізацію проектів в рамках “Східного партнерства”, може бути збільшена за рахунок коштів міжнародних фінансових інституцій та додаткових коштів країн-членів ЄС, але не надав деталей.


“Східне партнерство” “відкрите до співпраці з країнами, які хочуть співпрацювати, але умовою є утримання тренду щодо демократизації та кращого дотримання прав людини», резюмував він.


Президент України Віктор ЮЩЕНКО на інавгураційному саміті в Празі назвав одним із завдань “Східного партнерства” посилення загальноєвропейської енергетичної безпеки. У цьому контексті він наголосив на важливості реалізації проекту Євроазійського нафтотранспортного коридору на базі українського трубопроводу «Одеса-Броди».


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2016. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект