НОВИНИ

22.05.2009 | Ізраїль не погодиться на розділ Єрусалиму
За матеріалами - УНІАН

Ізраїль назавжди збереже "єдиний" Єрусалим своєю столицею і ніколи не погодиться на його розділ, заявив у четвер глава ізраїльського уряду Біньямін Нетаньяху.


Палестинці претендують на створення столиці власної держави щонайменше в східній частині міста, зайнятій Ізраїлем в результаті війни 1967 року.


"Для мене дуже важливо повернутися сюди і сказати те, що я говорив в Сполучених Штатах... Єдиний Єрусалим - столиця Ізраїлю. Він був і назавжди залишиться нашим. Він ніколи не буде знову ні розділений, ні розчленований", - сказав Нетаньяху, який завершив напередодні перший візит до Вашингтона як прем`єр.


Він додав, що лише ізраїльський контроль над містом трьох релігій забезпечує послідовникам іудаїзму, християнства і ісламу вільний доступ до своїх святинь.


Виступ глави уряду в Єрусалимі був приурочений до 42-ї річниці об`єднання міста під ізраїльським контролем. До війни 1967 року Східний Єрусалим, включаючи релігійні святині Старого міста - Храм гроба Господнього, мечеть Храмової гори і Західну стіну (Стіну плачу), управлявся Йорданією.


Ізраїль пізніше анексував східні, населені переважно арабами квартали Єрусалиму і оголосив все місто своєю "єдиною і неподільною" столицею. З позиції міжнародного права Східний Єрусалим вважається окупованою територією, і суперечка про його статус складає один із стрижньових аспектів близькосхідного конфлікту.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6376. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект