НОВИНИ

15.05.2009 | Польща підтримує вступ Туреччини в ЄС
Джерело - УКРІНФОРМ

Варшава підтримує намагання Анкари приєднатися до Євросоюзу. Про це вчора на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Туреччини Реджепом Ердоганом заявив у Варшаві голова Ради Міністрів РП Дональд Туск.


Голова польського уряду запевнив свого турецького колегу, що Польща цілеспрямовано братиме участь у переговорному процесі щодо інтеграції Туреччини в ЄС. "Ми обидва віримо у швидкий та добрий фінал процесу приєднання Туреччини до ЄС", - засвідчив Д.Туск.


На думку польського прем'єра, європейські амбіції Анкари є виправданими. "Ми нагадуватимемо нашим партнерам в ЄС, що донедавна ніхто в Євросоюзі не говорив про потреби створення нових критеріїв для набуття Туреччиною членства у Спільноті", - зазначив він. Д.Туск наголосив, що після виконання Анкарою універсальних критеріїв вступу до ЄС "має зникнути будь-яка перешкода на шляху членства".


За результатами переговорів, Д.Туск та Р.Ердоган підписали "Декларацію про польсько-турецьке стратегічне партнерство", яка передбачає ведення політичного діалогу щодо регіональних та глобальних питань, зміцнення енергетичної безпеки та боротьби з наслідками зміни клімату. Турецький прем'єр наголосив на необхідності інтенсифікації торгівельно-економічної співпраці між сторонами.


Сторони відзначили факт, що зустріч між на такому рівні є першою за кілька десятків років. Д.Туск нагадав, що у 2014 році відзначатимуть 600-річчя дипломатичних відносин між Польщею та Туреччиною.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 382. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект