НОВИНИ

08.05.2009 | Ющенко звернувся до ООН, ЄС та НАТО
Джерело - Українська служба ВВС

Україна та Голландія кажуть, що інформують одна одну про становище з голландським судном Marathon, яке з українським екіпажем у складі 8-ми моряків захопили сомалійські пірати.За менш ніж тиждень це вже другий український екіпаж, який опинився в руках піратів.


У минулі вихідні заручниками стали 24 українські моряки на грецькому судні Аріана.


Повідомлялося, що кілька українських громадян є також на принаймні ще одному полоненому судні.


Президент Ющенко звернувся до ООН, ЄС та НАТО з пропозиціями посилити боротьбу з піратством і запропонував «логістичне чи транспортне забезпечення»:


“Україна готова брати активну участь у цих процесах, зокрема, приєднатися до військово-морської операції Євросоюзу по боротьбі з піратством «Аталанта» шляхом її розвідувального, логістичного чи транспортного забезпечення, залучення сил спеціального призначення як груп захисту цивільних суден”.


Напередодні, міністр Оборони Юрій Єхануров заявив, що його відомство має готові плани надіслати у район аденської затоки військове судно, якщо держава надасть необхідне фінансування.


Досі міністр нарікав, що уряд Юлії Тимошенко не фінансує в належному об’ємі військо і ставить під зрив міжнародні зобов’язання України із забезпечення миротворчих операцій у світі.


У зверненні президента України зазначається, що «за останні 5 років громадяни України ставали заручниками піратів у складі 15 суден. На сьогодні заручниками у піратів залишається 34 громадяни України».| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7108. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект