НОВИНИ

28.05.2009 | Хто очолить Єврокомісію у наступні п’ять років
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Заручившись підтримкою найбільшої в ЄС Європейської народної партії та намагаючись протягом останнього часу не наражатися на несхвалу Берліна чи Парижа, Баррозу, здавалося, вже забезпечив собі другий термін.Жозе-Мануель Баррозу

Нещодавно в інтерв’ю 20 провідним засобам масової інформації він закликав лідерів ЄС обрати наступного президента Єврокомісії вже у червні, одразу після виборів нового складу Європарламенту. Так у Баррозу було би більше шансів утриматися в кріслі. Якщо ж глави держав та урядів ЄС вирішать зачекати до листопада, коли, як очікується, може вступити в силу Лісабонська угода, у нинішнього президента Єврокомісії буде менше шансів зберегти портфель.


Річ у тім, що, згідно з новим документом, треба буде повністю переглянути склад керівних структур ЄС, і кожна посада стане предметом політичного торгу. До того ж, відповідно до Лісабонської угоди, більше прав отримає Європарламент. Зокрема він зможе впливати на вибір голови Єврокомісії. А європейські соціалісти та «зелені» виступають проти того, щоб залишити Баррозу на другий термін. Можливою альтернативою тоді, за словами експерта центру Європейських реформ Хьюго Бреді, може стати колишній прем’єр Нідерландів Ян-Петер Балкененде.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2049. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект