НОВИНИ

06.05.2009 | Ющенко розглядає "Східне партнерство" як допоміжний інструмент
За матеріалами - Української правди

У четвер, 7 травня, президент Віктор Ющенко здійснить робочий візит до Чехії – у Празі він візьме участь в установчому саміті зовнішньополітичної ініціативи Європейського Союзу "Східне партнерство".


Як повідомляє прес-служба президента, цей візит відбудеться на запрошення прем'єр-міністра Чехії.


Водночас, Ющенко розглядає ініціативу ЄС "Східне партнерство" як важливий, але допоміжний інструмент, що сприятиме успішному впровадженню реформ європейського зразку - і відтак "створюватиме сприятливі умови для прискореної інтеграції України до Євросоюзу, а також поглиблення регіональної співпраці на основі принципів та стандартів Євросоюзу".


На цьому наголосила на брифінгу у вівторок прес-секретар президента Ірина Ванникова.


"Позиція України в питанні "Східного партнерства" – і це неодноразово виголошував президент – залишається незмінною. Ми вітаємо і готові підтримати елементи цієї ініціативи настільки, наскільки це сприятиме досягненню цілей інтеграції України до Євросоюзу. Однак ця ініціатива жодним чином не повинна підміняти перспективу набуття Україною повноцінного членства в ЄС", - наголосила Ванникова.


Вона також нагадала, що в 2008 році ініціатива "Східне партнерство" була запропонована до розгляду і затвердження Євросоюзом Польщею та Швецією – країнами, які є послідовними прибічниками євроінтеграції України.


"Фактично зазначена ініціатива стала своєрідною відповіддю Європейського Союзу на критику з боку України та інших держав не-членів ЄС, висловлену щодо чинної нині політики сусідства ЄС як такої, що не відображає прагнення країн повністю інтегруватися до структур ЄС та Європейського Союзу", - сказала прес-секретар Ющенка.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект