НОВИНИ

19.05.2009 | Віце-президент США відвідає Боснію та Герцеговину, Сербію й Косово
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Віце-президент США Джозеф Байден розпочне сьогодні турне країнами південно-східної Європи. Під час поїдки заплановані його візити до Боснії та Герцеговини, Сербії й Косово.У вівторок американський віце-президент прибуде до Боснії, де проведе низку зустрічей з лідерами з обох частин країни. На усіх переговорах його супроводжуватиме Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Хав'єр Солана. Програмою візиту заплановані виступ Джозефа Байдена перед місцевим парламентом та зустріч з дипломатами посольства США.


Віце-президент США 20 травня проведе у Белграді. Він зустрічатиметься із президентом Сербії Борисом Тадичем та військовим командуванням країни, візьме участь в урочистому прийнятті на його честь.


"Це - виключна можливість дати зрозуміти урядові країни, що ми сподіваємося натиснути кнопку "перезавантаження" відносин із Сербією", - прокоментував журналістам майбутній візит віце-президента представник Білого дому, ім'я якого не називається.


За його словами, офіційний Вашингтон не очікує, що Белград визнає незалежність Косова. Разом з тим, США сподіваються, що Сербія не буде "підривати зусилля уряду Косова", спрямовані на створення функціональної багатоетнічної держави.


Попри низку "невирішених проблемних питань" у двосторонньому діалозі, очікування від поїздки представник адміністрації оцінив як "надзвичайно реалістичні".


Однак, експерти вважають таке завдання непростим, беручи до уваги американську політику в регіоні. "Байден, швидше за все, спробує здійснити маленьке диво та продемонструвати, що США повністю відкриті для Сербії, не лише для правильних, а й для добрих відносин", - зазначив вашингтонський політолог Обрад Кесіс.


Представник Білого дому наголосив, що візит має підтвердити наміри адміністрації Барака Обами докласти більше зусиль для євроатлантичної інтеграції регіону. Однак, на думку експерта з проблем Балкан Чарльза Купчана, турне Джозефа Байдена є свідченням того, що ситуація в регіоні погіршується, доки міжнародна увага прикута до Іраку, Афганістану та Пакистану.


Завершить свою поїздку віце-президент США візитом до Косова, де заплановані його зустрічі із президентом, прем'єр-міністром, главою зовнішньополітичного відомства краю та іншими високопосадовцями.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект