НОВИНИ

18.05.2009 | Міністра оборони України Юрія Єханурова з представниками неурядової організації США – Ради у закордонних справах
За матеріалами - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

15 травня, у Києві відбулася зустріч Міністра оборони України Юрія Єханурова з представниками неурядової організації США – Ради у закордонних справах.


Під час зустрічі глава вітчизняного оборонного відомства поінформував американських гостей стосовно історії творення та сучасного стану Збройних Сил України.


За словами Юрія Єханурова, у спадок від Радянського Союзу Україні дісталося величезне угруповання військ кількістю майже 1 мільйон військовослужбовців. На сьогодні чисельність Української армії складає близько 200 тисяч осіб, з яких до 150 тисяч військовослужбовців та близько 50 тисяч – цивільних працівників.


Характеризуючи процес скорочення кількості військових, Міністр оборони України назвав його дуже важким.


– Але найважче вже позаду. Влітку 2008-го року Президент України як Верховний Головнокомандувач заявив, що процес кількісного скорочення Збройних Сил завершено, подальшого скорочення не буде, – зазначив Юрій Єхануров.


Говорячипро розвиток Збройних Сил України, керівник військового відомства повідомив, що з цього приводу проведено значний обсяг робіт. Зокрема, здійснено перехід системи управління на триступеневу структуру, таким чином, у 4 рази було зменшено кількість органів військового управління в армії.


Як зазначив Міністр оборони України, щороку Збройні Сили України беруть участь у 12-16 міжнародних навчаннях як на території України, так і за її межами.


– Це дуже важливо для нас в плані розуміння іноземних армій, з огляду на досягнення сумісності Збройних Сил України з арміями провідних країн світу,  – наголосив він.


Також Юрій Єхануров акцентував увагу присутніх на тому, що українські військові беруть участь у миротворчих місіях та операціях під егідою різних міжнародних організацій на території інших держав. При цьому Україна є єдиною країною – не членом НАТО, яка бере участь в усіх операціях під егідою Альянсу.


У цьому контексті він зауважив, що Президентом України прийнято рішення про збільшення військової присутності України в Афганістані.


– Це дуже важка і чутлива тема для нас. В Афганістані ми маємо всього 10 наших військових спеціалістів. Але ми хочемо демонструвати Український прапор у цій країні, тому найближчим часом вийде відповідне рішення Президента України щодо направлення до Афганістану саперів, готуються до цього й інші військові фахівці, – повідомив Міністр оборони України.


Говорячипро хід професіоналізації Збройних Сил України, Міністр оборони України повідомив членів американської делегації про те, що на сьогодні 53% військовослужбовців Збройних Сил України проходять військову службу на контрактній основі.


– У березні поточного року відбувся перший випуск професійних сержантів з Центру підготовки сержантів для Збройних Сил України у Харкові. Значну допомогу в цьому ми отримали з боку американських інструкторів та радників, за що висловлюємо велику вдячність, – зауважив він.


Юрій Єхануров також додав, що цього тижня Кабінет Міністрів України прийняв рішення про створення в нашій державі 6 військових коледжів, які готуватимуть професійних сержантів за 2,5-річною програмою.


Підчас зустрічі глава вітчизняного військового відомства поінформував присутніх стосовно впровадження у практику принципу демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України, зокрема, роботу з громадськими організаціями, роботу щодо створення Ради у справах душпастирської опіки. Юрій Єхануров також торкнувся проблем, пов’язаних з виконанням Збройними Силами невластивих для них функцій, утилізацією надлишкових боєприпасів та компонентів ракетного палива, наявністю застарілої надлишкової техніки, соціальним захистом військовослужбовців та їх сімей, у тому числі, забезпечення житлом.


Стосовноперспектив членства України в євроатлантичних структурах, глава оборонного відомства наголосив, що наша держава робить практичні кроки для цього.


– Україна взяла курс на євроатлантичну інтеграцію, і ми крок за кроком рухаємося у цьому напрямку, – підкреслив він.


Юрій Єхануров нагадав, що в Україні цього року завершується робота над створенням Річної національної програми євроатлантичної інтеграції, а військові плідно співпрацюють із західними країнами в різних галузях.


– Нещодавно почала діяти система обміну даними про повітряну обстановку між Україною та Угорщиною, українські військові льотчики взяли участь в операції з перевезення пального над Гренландією в інтересах Королівства Данія, підписано угоду про військово-транспортні переведення з Чехією, – зауважив керівник військового відомства. – Ми хочемо стати незамінними для Північноатлантичного альянсу, шукаємо свою спеціалізацію, прагнемо зайняти свою певну “нішу”. І нам дуже вадливо, щоб у партнерів було відчуття, що на українців можна покластися.


Юрій Єхануров також наголосив на важливості роботи щодо досягнення взаємосумісності між українськими військовими підрозділами та підрозділами збройних сил інших країн. Прикладом цього він назвав діяльність спільного українсько-польського миротворчого батальйону у Косовому, роботу зі створення до кінця 2010 року спільної українсько-польсько-литовської бригади, а також готовність Збройних Сил України брати участь в Силах негайного реагування НАТО.


Торкаючись питань військово-технічного співробітництва, Міністр оборони наголосив, що для України важливо впровадити стандарти НАТО у військовій техніці та озброєнні. За його словами, з прагматичною метою прийнято рішення будувати майбутні кораблі класу “корвет” у співпраці з Італією, Францією та Німеччиною, а вертольоти модернізувати із залученням французької корпорації “Sagem”.
 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7427. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект