НОВИНИ

11.05.2009 | Адміністрація США в черговий раз продовжила санкції проти Сирії
Джерело - УКРІНФОРМ

Адміністрація Сполучених Штатів Америки вирішила в черговий раз продовжити санкції проти Сирії. Відповідне розпорядження підписав глава Білого дому Барак Обама. Про це журналістам повідомив офіційний представник Державного департаменту США Роберт Вуд.


У листі до американського Конгресу, в якому президент інформував про своє рішення, він звинуватив Дамаск у підтримці тероризму, прагненні мати зброю масового знищення та ядерну програму, та підриві міжнародних зусиль, спрямованих на стабілізацію ситуації в Іраку.


"Саме тому я вважаю за необхідне продовжити надзвичайний стан, який було оголошено з огляду на ці загрози, та зберегти санкції", - йдеться у документі.


Заходи, які було введено попереднім президентом США Джорджем Бушем та щорічно продовжуються, включають у себе заборону на експорт озброєнь, блокування роботи сирійських авіаліній на території США та обмеження зовнішньої торгівлі з Дамаском. Керівництво США неодноразово оголошувало про заморожування банківських рахунків, що належали фізичним особам чи організаціям, які підозрювалися у підтримці терористичної діяльності та підготовці бойовиків.


У політиці нової адміністрації Білого дому останнім часом намітилося певне потепління щодо відносин з Дамаском. Про це свідчить той факт, що в Сирії нещодавно з візитом перебувала делегація на чолі з високопоставленими американськими дипломатами, під час якого відбулися переговори із сирійським міністром закордонних справ. Протягом останніх місяців Дамаск кілька разів відвідували американські конгресмени.


Разом з тим, керівництво США вважає, що для виключення Сирії зі списку країн-спонсорів тероризму офіційний Дамаск має радикально змінити свою політику. "Ми б хотіли бачити конкретні кроки з боку уряду Сирії, які б свідчили про рух у зворотньому напрямку", - підсумував офіційний представник американського зовнішньополітичного відомства Роберт Вуд


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект