НОВИНИ

29.05.2009 | Україна не буде "предметом торгів" між США та Росією
Джерело - "Голос Америки"

Президент США Барак Обама під час запланованої на липень зустрічі з президентом Росії Дмитром Медведєвим дасть чітко зрозуміти, що взаємини США з Росією не будуть забезпечуватись за рахунок жодної з країн регіону.


Про це заявив заступник державного секретаря США Джеймс Стайнберг.


За його словами, у намаганні покращити взаємини з Росією США мають намір обговорювати широкий спектр питань у регіоні і поза його межами, але вони не збираються вирішувати долю країн, які не будуть присутні за столом переговорів.


 


Стайнберг підкреслив, що ні Україна, ні "жодна інша країна не є розмінною монетою у взаєминах [США] з Росією".


"Україна повинна мати можливість приймати рішення самостійно. Ми ніколи не зможемо приймати рішення на користь одної країни за рахунок іншої", - заявив він.


"Ми вважаємо, покращення взаємин з Росією добре не лише для США та Росії, це добре для України також. І усі, кого я зустрічав в Україні, такої же думки. Це в інтересах України, якщо, звичайно, це можливо, щоб США та Росія мали кращі взаємини", - зазначив Стайнберґ.


Заступник Держсекретаря США також сказав, що "запевнив лідерів в Україні, що інтереси їх країни не будуть предметом торгів".


"Покращення наших взаємин з Росією не буде відбуватись за рахунок України. Ми також дали зрозуміти Росії, що ми розраховуємо, що вони будуть поважати незалежність усіх країн регіону і що усі країни у регіоні мають право самостійно ухвалювати стратегічні рішення щодо свого майбутнього" - заявив Стайнберґ.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 910. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект