НОВИНИ

28.05.2009 | КНДР погрожує війною Південній Кореї
Джерело - УКРІНФОРМ

Влада КНДР попередила про те, що може розпочати бойові дії у відповідь на приєднання Південної Кореї до Ініціативи з поширення безпеки (Proliferation Security Initiative - PSI).Ця заява прозвучала після того, як учора уряд Південної Кореї оголосив, що більше не зволікатиме з приєднанням до договору PSI, який обмежує поширення зброї масового знищення, дозволяє оглядати іноземні судна, у тому числі північнокорейські, з підозрілим вантажем на борту.


За словами південнокорейського міністра закордонних справ Ю Мен Хвана, приєднання до PSI - це "звичайне зобов'язання", яке "допоможе контролювати розробку Північною Кореєю небезпечних матеріалів". Влада КНДР миттєво відреагувала на заяву, попередивши, що вважатиме приєднання Сеула до цього документа фактичним оголошенням війни. "Будь-які ворожі дії щодо наших мирних суден, у тому числі їх затримання й обшук, розцінюватимуться як непростимий замах на суверенітет нашої країни, і ми негайно відповімо на нього могутнім воєнним ударом", - заявив представник північнокорейського командування.


Офіційне інформагентство КНДР опублікувало звернення представника армійського командування, який заявив, що більше не може гарантувати безпеку судноплавства біля берегів півострова. Одночасно з цим з'явилися повідомлення про те, що на основному північнокорейському заводі зі збагачення урану в Йонбені почали диміти труби. Це дозволяє припускати, що КНДР виконала свої погрози про відновлення виробництва плутонію.


Представники Північної Кореї, у свою чергу, заявили, що більше не зв'язані перемир'ям 1953 року, що поклало край Корейській війні і розділило країну на дві частини.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект