НОВИНИ

21.05.2009 | Генсек ООН рекомендує встановити на Кавказі зони безпеки
Джерело - УКРІНФОРМ

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун направив Раді Безпеки нову доповідь про діяльність Місії ООН, яка діє в зоні грузинсько-абхазького конфлікту. У ній викладені рекомендації щодо елементів нового режиму безпеки на грузинсько-абхазькому кордоні, а також пропозиції відносно мандату оонівської операції з урахуванням нової ситуації в регіоні.







Ситуація, що "склалася в регіоні, вимагає всеосяжного і глибокого розгляду ролі Місії в консультації з обома сторонами і міжнародними дійовими особами", - наголошується в доповіді.


Пан Гі Мун підкреслив, що для визначення основних завдань оонівської операції, в першу чергу, необхідно досягти домовленості про новий режим безпеки в зоні її дії. У зв'язку з цим, він запропонував на розгляд членів СБ елементи цього майбутнього режиму. Вони, зокрема, передбачають суворе дотримання припинення вогню на землі, на морі і в повітряному просторі, а також незастосування сили. Генеральний секретар рекомендував визначити зони безпеки завглибшки 12 км. по кожну сторону від лінії припинення вогню, в яких не має бути жодних збройних сил і жодної військової техніки, окрім десяти неозброєних бронетранспортерів.


При забезпеченні такого режиму безпеки генеральний секретар порекомендував наділити Місію ООН мандатом відстежувати і контролювати його дотримання, а також підтримувати контакти з обома сторонами та іншими відповідними дійовими особами, у тому числі в рамках спільного механізму із запобігання інцидентам і реагуванню на них.


Пан Гі Мун вважає, що Місії ООН необхідно доручити сприяти свободі пересування місцевого населення через лінію припинення вогню, у тому числі шляхом ведення спостереження у пунктах її пересічення. Він рекомендував наділити її повноваженнями надавати гуманітарну допомогу населенню, створювати умови для безпечного повернення змушених переселенців та біженців, а також сприяти зміцненню законності і захисту прав людини.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект