НОВИНИ

22.05.2009 | Міністр оборони назвав найбільш ймовірних противників України
Джерело - Українська правда

Міністр оборони Юрій Єхануров заявив, що найбільш ймовірними противниками української армії є країни, які мають територіальні претензії до України.


"Це дві країни, політики яких про це заявляють. Вірніше у Румунії і вище керівництво заявляє про те, що вони не визнають кордон з Молдовою, тому що це було б визнанням пакту Молотова-Ріббентропа", - сказав міністр.


 


"Такі заяви небезпечні, тим більше, що інші політики заявляють, що Буковина, Бессарабія - є питання", - зазначив він.


Також Єхануров підкреслив, що "є питання по Криму".


"Після Кавказу (конфлікту Грузії та Росії у серпні 2008) в світі почали розуміти, що є проблеми регіонально безпеки і що потрібно з сусідами працювати і дружити, а з іншого боку потрібно бути достатньо сильним, щоб ні в кого не було навіть думок про те, щоб напасти на сусіда", - заявив він.


Відповідаючи на питання, чи може Україна захиститися у війні проти Росії, Єхануров сказав: "По-перше, хто дозволить кому зараз застосувати ядерну зброю?".


"По-друге, сучасна війна – дуже коротка. Це питання вистояти якийсь час, а далі світове співтовариство і так далі можливо втрутиться. Можливо. Система протиповітряної оборони України на хорошому рівні, і це добре знають всі наші сусіди", - наголосив він.


На питання, чи відпрацьовує українська армія варіанти можливого протистояння з Росією навколо Криму, міністр сказав: "Там скоріше інформаційні війни йдуть".


"У нас чудові горизонтальні відносини з міноборони Росії. Найближчим часом ми це покажемо у Криму, коли російські льотчики будуть тренуватися на наших аеродромах", - заявив Єхануров.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7232. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект