НОВИНИ

12.05.2009 | Ферреро-Вальднер: проблеми з візами вирішуються
За матеріалами - Української служби ВВС

На празькому саміті Східного партнерства йшлося про ключові принципи і цілі політики Європейського Союзу щодо східних сусідів ЄС.


 
Що саме запропонував Євросоюз країнам, які реалізовуватимуть цю програму, які передумови її досягнення, в інтерв'ю BBC розповіла комісар ЄС із зовнішніх відносин Беніта Ферреро-Вальднер.


Беніта Ферреро-Вальднер: Найважливіше у політиці Східного партнерства - це наші пропозиції шести країнам-сусідам, котрі прагнуть якомога швидше наблизитися до Європейського Cоюзу та перейняти якомога більше цінностей європейської спільноти. Тому цілком зрозуміло, що ми будемо підтримувати їхню стабільність, безпеку та добробут. У такий спосіб підтримуватимемо стабільність, безпеку та добробут також і власних громадян. У цьому разі ми посилаємося на можливість підписання угоди про асоційоване членство в ЄС. Це - політична угода, яка має дуже глибокі передумови передовсім для розвитку вільної торгівлі. По-друге, сприятиме реалізації будь-яких економічних реформ та модернізації цих країн. По-третє, ми розуміємо, як важливо для їх громадян вільно пересуватися і подорожувати. Тому маємо намір запровадити програму зі спрощення візового режиму. Водночас вона має сприяти боротьбі з нелегальною міграцією, зокрема й через ухвалення нових правил в угоді про реадмісію.


BBС: Щодо питань енергетики і забезпечення енергоресурсами у Празі була ухвалена декларація про підтримку прокладення Південного коридора, який постачатиме їх у країни ЄС. Беніта Ферреро-Вальднер вважає цей крок початком надзвичайно важливого процесу.


 
Беніта Ферреро-Вальднер: По завершенні конференції про східне партнерство розпочалася інша конференція - щодо так званого Південного коридора, у якій, зокрема, брали участь кавказькі країни - виробники і транзитери. На ній, окрім іншого, йшлося про співпрацю з країнами-споживачами, а також про взаємні письмові зобов'язання щодо фінансової підтримки проекту Набукко, що означає початок надзвичайно важливого процесу. Нас також цікавлять питання, що можна зробити для ефективної роботи малого й середнього бізнесу. У програмах на їх підтримку застосовуватимемо досвід таких підприємств Європейського Союзу.


BBС: На саміті Східного партнерства не обійшли увагою також спрощення візового режиму, зокрема України та Європейського Союзу. Адже досі українці мають проблеми з оформленням віз до країн спільноти. Як вони вирішуватимуться ?


Беніта Ферреро-Вальднер: По-перше, у нас з Україною уже є угода про спрощення візового режиму. Вона стосується певних груп громадян. Ідеться про студентів, підприємців, дипломатів, учених, людей, які багато подорожують. У сфері компетенції окремих країн потрібно визнати, що час від часу у минулому траплялися правопорушення - з обох боків були випадки незначного шахрайства, щоб одержати візу. У такому разі потрібно особливо жорстко контролювати і заявників, і виконавців. Ми створили спеціальну комісію, яка перевірятиме кожну окрему заяву. Я днями вкотре мала розмову про це з президентом Ющенком: ми відкрито підходимо до цього питання. Але правила мають залишатися, тож потрібно надалі проводити консультації доти, доки ми не досягнемо їхнього правильного виконання.


BBС: Виходить, що більше ведеться розмов про спрощення візового режиму, то більше випливає проблем, а переговори перетворюються у безкінечний процес?


Беніта Ферреро-Вальднер: Так-так, консультації тривають. Але не щодо правил, оскільки вони вже існують, а щодо їх виконання. Уже давно студенти можуть отримувати візу за спрощеними правилами. Але час від часу виникають проблеми, оскільки вже були окремі особи, які одержували візи нелегально. Що погано, бо автоматично призводить до посиленого контролю.








Ферреро-Вальднер


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7057. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект