НОВИНИ

29.05.2009 | Переговори про порятунок «Опеля» провалилися
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Тривалі переговори про майбутнє автовиробника «Адам Опель» провалилися. Жодного рішення, хто купить частину активів європейського відділення американської корпорації «Дженерал Моторз», так і немає. Німеччина, в якій «Джі-Ем» має найбільші виробництва, намагається знайти для них покупця до 1 червня, щоб урятувати їх від краху. Саме до цього терміну американська корпорація мусить або здійснити реструктуризацію, або оголосити банкрутство.


Зустріч у Берліні за участі міністрів німецького уряду і представників «Дженерал Моторз» та потенційних покупців «Опеля» протривала всю ніч із середи на четвер, а на світанку вони оголосили: домовленості так і немає.


Міністр фінансів Німеччини Пер Штайнбрюк прямо звинуватив у зриві американську сторону.


«Усе через вимогу надати додаткові кошти, які мали б, за очікуванням американців, тобто «Дженерал Моторз», збільшити суму короткотермінового кредиту. Цього федеральний уряд (Німеччини) зробити не в змозі. Тому проблему доведеться вирішувати в дуже короткий термін. Ми були неприємно вражені, коли ця вимога, ця думка виникла буквально сьогодні о 8-й годині, як грім посеред ясного неба, разом із датою сплати – такою близькою, як її уявляє собі «Дженерал Моторз», що ми, звичайно, сприйняли це за недоречну вимогу», – пояснив німецький міністр.


Наближається банкрутство


Значна частина акцій європейських підприємств, що належать американській корпорації, виставлена на продаж у рамках усесвітньої реструктуризації активів «Дженерал Моторз». Уряд США дав своїй компанії на це часу до 1 червня, а інакше вона муситиме оголосити про банкрутстство.


Після того, як у середу кредитори корпорації відмовилися обміняти свої боргові облігації «Джі-Ем» на акції цієї компанії, саме другу можливість вважають за найімовірнішу. А це додало терміновості переговорам про майбутнє «Опеля».


У європейському підрозділі «Дженерал Моторз», до якого належить і компанія «Адам Опель», працює понад 54 тисячі людей у низці країн. Найбільше з них, майже половина, – в Німеччині; іще тисячі – в Іспанії, Великій Британії, Швеції, Польщі, Бельгії й Росії.


І тепер те, що за порятунок європейської частини американської корпорації взялася Німеччина, викликає занепокоєння в інших згаданих країнах: чи не доможеться Берлін порятунку своїх робочих місць за рахунок закриття інших?


Хто ж порятує «Опель»?


Наразі на викуп значної частини акцій «Опеля» залишилося два претенденти. Один із них – італійський автовиробник «Фіат», який іще п’ять років тому сам був на межі банкрутства, а на початку цього року вже порятував від банкрутства іншого американського автовелетня «Крайслер», отримавши при цьому право з часом стати головним його власником.


Та в Німеччині, за повідомленнями, прихильніше ставляться до пропозиції, яку висунула міжнародна компанія-виробник і поставник автомобільних складових «Магна». За цією пропозицією, найбільший внесок має зробити не сама «Магна», а російський державний банк «Сбербанк».


На п’ятницю Європейська Комісія скликає засідання міністрів торгівлі та економіки країн Євросоюзу, щоб обговорити майбутнє «Опеля».


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект