НОВИНИ

28.05.2009 | ООН прогнозує падіння світової економіки на 2,6%
Джерело - УКРІНФОРМ

Світова економіка переживає наймасштабнішу кризу з часів Великої депресії. Вона потрапила у жорсткі лещата фінансово-кредитних потрясінь. Про це йдеться у новій доповіді ООН "Світове економічне становище і перспективи на 2009 рік". У ньому прогнозується, що у 2009 році темпи розвитку світової економіки знизяться на 2,6%.


 Ще в січні цього року ці прогнози були оптимістичнішими. Тоді йшлося про піввідсоткове зниження. У новій доповіді підкреслюється, що рецесія у промислово розвинутих країнах дуже негативно позначиться на економічному становищі держав, що розвиваються.


У ньому звертається увага на різке погіршення з кінця 2008 року економічного становища країн з перехідною економікою. Ці держави постраждали від краху глобальної кредитної системи, колапсу світової торгівлі та падіння цін на сировинні товари, особливо нафту і метали. Прогнозується, що у 2009 році ВВП у країнах СНД скоротиться на 5,4%.


Експерти ООН зазначають, що країни регіону, що володіють багатими природними ресурсами, вжили ряд ефективних антикризових заходів, використовуючи кошти, накопичені у часи буму нафтових цін. Наприклад, у Росії було представлено фінансовий пакет заходів економічного стимулювання у розмірі, який дорівнює 9% від ВВП цієї країни. Інші країни регіону змушені були звернутися за допомогою до Міжнародного валютного фонду (МВФ). Білорусь, Вірменія, Киргизстан і Україна підписали відповідні угоди з МВФ. У доповіді висловлюються побоювання у зв'язку із зростанням соціальної напруженості і політичної нестабільності у деяких країнах СНД. Його автори підкреслюють, що ці тенденції посилюють економічну невизначеність в регіоні.


Експерти ООН вважають, що відновлення світової економіки, можливо, почнеться у 2010 році. Але для цього необхідний масивний пакет заходів економічного стимулювання, які мають послідовний характер, забезпечують взаємну підтримку на глобальній основі і відповідають стабільним цілям розвитку. Одночасно автори нової доповіді не виключають затяжної глобальної рецесії. Вони звернули увагу на те, що держави-члени "великої двадцятки" вжили рішучих заходів зі збільшення розмірів офіційної допомоги на цілі розвитку, але для стійкого і довгострокового відновлення глобальної економіки необхідно зробити набагато більше.


У новій доповіді ООН звертається також увага на різке зростання безробіття у 2009 році. У найближчі два роки роботу втратять ще 50 мільйонів осіб. Однак експерти ООН не виключають, що у разі подальшого погіршення економічного становища в світі ця цифра може подвоїтися.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект