НОВИНИ

05.05.2009 | 5 років розширення ЄС на Схід
Джерело - Європейский простір

1-го травня виповнилося п'ять років від розширення Європейського Союзу на Схід. Вісім нових центральноєвропейських і східноєвропейських країн 1 травня п'ять років тому приєдналися до спільноти. Ще через три роки до ЄС вступили Болгарія і Румунія.


Згідно аналізу проведеного Європейською Комісією Розширення ЄС 2004 року сприяло процвітанню та стабілізації всієї Європи, значно підвищилися стандарти життя в нових країнах-членах, відбулася модернізація економік, ще більша стабілізація інституцій та законів. Розширення створило шляхи для інвестицій та експорту для старих країн-членів.

Швидка інтеграція стала поштовхом до зростання. У деяких нових країнах-членах, проте, вона також спричинила вразливості, які загострюються глобальною рецесією. Але ЄС володіє інструментами для реагування на кризу.

Заглядаючи вперед, Комісія зазначає, що економічний спад може запропонувати можливості для глибоких, стимулюючих політичних реформ необхідних для зміцнення інтеграції, усунення прогалин у рівні доходів, становлення ЄС провідним гравцем у світовій економіці і допомоги йому у прийнятті нових членів у майбутньому.

Веб-сайт Five years of an enlarged EU

Буклет "Good to know about Enlargement" розкриває питання історії та особливостей розширення ЄС.








 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект