НОВИНИ

08.05.2009 | НАТО, незважаючи на вимоги Кремля, проводить навчання в Грузії
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Маневри відбуватимуться  протягом кількох тижнів. Україна теж  планує днями  відрядити до Грузії  своїх представників. Москва вважає ці навчання  загрозою стабільності  в регіоні та називає їх відвертою провокацією.Військові на навчаннях НАТО у Грузії (06.05.09)

Натомість у Північно-Атлантичному Альянсі не бачать підстав для того, щоб виконувати вимоги Росії та відмовлятися від маневрів, і закликають не нагнітати ситуацію. Як наголосив речник НАТО Джеймс Аппатурай, «ці навчання були заплановані давно, ще до початку війни на Кавказі минулого року». Крім того, за його словами, вони є "абсолютно прозорими".


Грузія теж бачить провокаціїЗвинувачення у провокаціях лунають і з боку  Грузії. Як заявив президент Михаїл Саакашвілі: «Ми всі можемо спостерігати, як Росія останнім часом постійно погрожує Грузії та провокує її».  Зокрема, Тбілісі вважає Москву причетною до спроби військового заколоту, який напередодні було придушено.


Росія ж розглядає невдалу спробу путчу як додатковий аргумент на користь відмови від навчань і заперечує всі звинувачення. «Якщо у Саакашвілі почнеться пронос, у цьому теж побачать руку Москви. Як можна в Грузії, де  повстають навіть військові, коли опозиція  всюди переслідує Саакашвілі, проводити ці навчання?», - каже постійний представник Росії при НАТО Дмитро Рогозін. 


Шпигунські пристрасті


Додаткової напруженості у відносинах Москви з Альянсом також додало нещодавнє  позбавлення акредитації двох російських дипломатів  у постійному представництві при НАТО через підозри у шпигунстві. У  відповідь Росія вирішила вислати двох канадських дипломатів, які працювали в інформаційному бюро Альянсу в Москві. 


Генеральний Секретар Організації Яаап де Хооп Схеффер висловив жаль з приводу цього кроку і назвав його контрпродуктивним. Тим часом грузинське міністерство закордонних справ поширило заяву про викриття шпигуна, котрий працював на російську розвідку, передаючи важливу таємну інформацію під час минулорічної війни в Грузії.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект