НОВИНИ

15.05.2009 | Яценюк у Лондоні: Іду, щоб перемагати
За матеріалами - Української служби ВВС

Арсеній Яценюк заявив, що не бере участь в політиці, задля участі, а з метою перемоги. Таку, відповідь, від дав на запитання ВВС щодо його участі в президентських перегонах, виступаючи у Королівському Інституті міжнародних відносин у Лондоні.



На думку молодого політика з вражаючим досвідом, головні учасники Помаранчевої революції Юлія Тимошенко та Віктор Янукович вже вдалися за допомогою тих самих політтехнологів, що й у 2004 році, а тому знову розігруватимуть свої кампанії на гаслах, які поляризують електорат на Схід і Захід. Натомість, сам Яценюк, як він каже, будуватиме свою стратегію на об’єднанні країни. При цьому він не згадав «головного героя» Помаранчевої революції Віктора Ющенка, який також висловив намір брати участь у перегонах за пост лідера України.


Таке красномовне замовчування, підживлює теорії низки українських політологів, що саме Арсеній Яценюк може стати «спадкоємцем» мало популярного Віктора Ющенка, який виступатиме на виборах у якості «технічного кандидата». Справді, народний депутат від фракції НУНС Арсеній Яценюк після відставки з посади спікера парламенту, не маючи власної потужної політичної сили, може розраховувати лише на «адміністративний ресурс» глави держави, оскільки, керівник уряду сама є чільним кандидатом у президенти.


Те, що Арсеній Яценюк має намір балотуватися було зрозуміло без формального оголошення у Королівському інституті. Якими ж постали перед британською аудиторією погляди чільного українського політика з ключових питань внутрішньої і зовнішньої політики України?


Іду, щоб перемагати


 
Арсеній Яценюк заявив, що повернеться у велику політику, коли йшов у відставку з посади спікера ВР


Попри незвично ранню годину для круглого столу у провідному британському аналітичному центрі , зала з учасниками була майже повною. Арсеній Яценюк перший політик такого високого рангу (колишній голова НБУ, міністр економіки і закордонних справ, голова ВР), який вільно виступав у Лондоні англійською мовою. При цьому його англійська мала помітну американську вимову, а не звучала «російською англійською», якою у кращому випадку володіло старше покоління пост-радянських державних діячів. Арсеній Яценюк впевнено відповідав на усі запитання і його досвід роботи у МЗС давав йому відчутну перевагу людини обізнаної з реаліями міжнародної політики.


Арсеній Яценюк реалістично оцінив можливості співпраці з Євросоюзом і зауважив, що «ніколи не просив членства у ЄС для України», оскільки це є стратегічною метою на довгу перспективу. Він зауважив, що Ініціатива "Східне партнерство" є механізмом для підвищення ваги й лідерської ролі України у східній Європі, але не повинно заміщувати двосторонньої співпраці з ЄС. НАТО було названим "єдиною системою колективною безпеки", яка здатна гарантувати безпеку України. При цьому, потенційний претендент у президентські кандидати назвав «дуже легким запитанням» як побудувати відносини України з Росією.


На його думку, "росіяни є надзвичайно прагматичними і будують зовнішню політику на захисті власних інтересів, що повинна робити і Україна". Він привітав Газпром у тому, що Росії вдалося укласти з урядом Тимошенко найбільш вигідний в історії Газпрому контракт, але зауважив, що Україні доведеться проводити переговори про його зміни, щоб зробити той контракт вигідним і для України.


Не вдалося оминути запитань британців про роль РосУкрЕнерго та впливу олігархів загалом на українську політику. Арсеній Яценюк, якому закидають спонсорство співвласника РосУкрЕнерго Дмитра Фірташа, заявив, що його особистою метою є зробити абсолютно прозорою ситуацію з «енергетичною корупцією» в Україні. Він пропонує виявити хто з політиків отримує якісь доходи від газу, чи платить він податки і чи впливає це на політичний процес. Яценюк назвав корупцією надання переваг політиками тому , чи іншому олігарху, навіть, якщо при цьому ті політики не отримують вдячності олігархів у вигляді готівки.


Раніше були закиди на адресу пана Яценюка щодо прихильності до нього одного з каналів-лідерів телепростору України, який належить одному з провідних олігархів країни. Загалом, слід відзначити, що для британської аудиторії Арсеній Яценюк мав справити дуже позитивне враження, людини, яка декларує повну відданість європейським цінностям та інституціям, та має непоганий досвід у їх відстоюванні. У Лондоні будуть радо бачити на чолі української держави будь-яку людину здатну вивести країну з перманентної політичної кризи, яка шкодить реалізації задекларованого Києвом курсу європейської інтеграції.














Четем хоуз


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект