ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

08.05.2009 | Декларація Празького саміту Східного партнерства не містить чітких формулювань щодо можливості членства в ЄС для країн-партнерів
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Декларація Празького саміту Східного партнерства, яка стала результатом компромісу між країнами ЄС та запрошеними до ініціативи державами, не містить чітких формулювань щодо можливості членства в ЄС для країн-партнерів, але й не заперечує такої можливості. Натомість, документ офіційно проголошує спадковість Східного партнерства по відношенню до існуючих форм двостороннього та багатостороннього співробітництва залучених держав з Євросоюзом та окреслює напрямки їх наближення до ЄС шляхом економічних, політичних та соціальних реформ.


Повний текст Декларації оприлюднено на офіційній веб-сторінці Чеського головування Євросоюзу.


Учасники Празького саміту погодилися, що Східне партнерство має за основу спільні інтереси та зобов'язання, передбачає спільну власність та відповідальність залучених країн-партнерів та країн Євросоюзу.


"Східне партнерство базується на відданості принципам міжнародного права та фундаментальних цінностей, включаючи демократію, верховенство права, повагу до прав людини та фундаментальних свобод, а також ринкову економіку, сталий розвиток та ефективну систему управління. Східне партнерство будується та доповнює існуючі двосторонні контрактні зобов'язання. Воно розвиватиметься без передбачення майбутньої реалізації прагнень окремих партнерів до розвитку подальших відносин з Європейським Союзом," - йдеться у документі.


Головною метою Східного партнерства визначено створення необхідних умов для прискорення політичної асоціації та подальшої економічної інтеграції між Євросоюзом та зацікавленими у цьому країнами. Водночас, ініціатива відкриває нові можливості для співпраці безпосередньо між країнами-партнерами, зокрема, в економічному розвитку, у підтриманні стабільності та у врегулюванні конфліктів.


Декларація окреслює також деякі механізми діяльності в рамках Східного партнерства. Зокрема, зустрічі на рівні глав держав та урядів в рамках цієї ініціативи будуть проводитися раз на два роки як в країнах ЄС, так і на територіях країн-партнерів. Міністри закордонних справ залучених до партнерства країн та країн ЄС зустрічатимуться раз на рік для координації зусиль та уточнення програм співробітництва.


Для реалізації окремих тематичних програм та проектів в рамках Східного партнерства допускається залучення третіх країн, зацікавлених у такій співпраці.


Учасники Празького саміту запропонували парламентаріям з країн ЄС та країн-партнерів продовжити роботу над реалізацією ідеї щодо створення Парламентської асамблеї між ЄС і Східними сусідами (EURO-NEST). Як повідомлялося, такі пропозиції висувалися раніше депутатами Європейського парламенту. Європейській комісії доручено розробити пропозиції та структуру для створення так званого Громадського форуму Східного партнерства.


Декларація визначає, що для фінансування проектів в рамках Східного партнерства можуть залучатися бюджетні кошти ЄС та країн-партнерів. Для додаткового фінансування в окремих випадках можуть залучатися ресурси міжнародних фінансових інституцій та приватного сектору.


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5242. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект