НОВИНИ

19.05.2009 | Саміт Китай-ЄС відбудеться 20 травня
Джерело - УКРІНФОРМ

За досягнутою Пекіном і Брюсселем домовленістю, 11-а зустріч керівників Китаю і ЄС відбудеться 20 травня у Празі. Про це повідомив у неділю представник МЗС КНР Ма Чжаосюй.Делегацію КНР на саміті очолить прем'єр Держради КНР Вень Цзябао. Під час майбутньої зустрічі обидві сторони обміняються думками щодо китайсько-європейських відносин, важливих міжнародних і регіональних проблем, які представляють взаємний інтерес, і, як очікується, підпишуть низку документів про співпрацю.


Китайська сторона приділяє підвищену увагу відносинам з Євросоюзом, заявив Ма Чжаосюй. За його словами, наразі зміцнення китайсько-європейської співпраці має важливе значення для протистояння міжнародній фінансовій кризі, відповідає корінним інтересам обох сторін і сприяє забезпеченню міцного миру і стабільного розвитку на планеті.


За роки після встановлення дипломатичних відносин між Китаєм і ЄС в 1975 році двосторонні відносини між ними отримали динамічний розвиток, нагадав дипломат. Після оголошення в 2003 році про встановлення всебічного стратегічного партнерства, Пекін і Брюссель створили понад 50 механізмів консультацій і діалогу на різних рівнях у сферах політики, економіки і торгівлі, науки і техніки, енергетики, охорони навколишнього середовища й інших.


Китайська сторона впевнена, що ця зустріч обов'язково сприятиме подальшому зміцненню взаєморозуміння, поглибленню взаємовигідної співпраці та розвитку відносин між Китаєм і ЄС, заявив Ма Чжаосюй.


Саміт повинен був відбутися ще в кінці минулого року. Однак КНР відмовилася від його проведення через зустріч Президента Франції (головуючої на той момент в ЄС) Ніколя Саркозі з далай-ламою. Всю провину за перенесення переговорів Пекін поклав тоді на Саркозі, що знехтував попередженнями про неприпустимість зустрічі з ламою, якого в Пекіні вважають не духовною фігурою, а політичною.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7208. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект