НОВИНИ

27.05.2009 | Східна Європа готується до виборів у Європарламент
За матеріалами - Європейського простору

Болгарія офіційно розпочала підготовку до виборів у Європарламент; для країни, яка разом з Румунією вступила в ЄС у 2007 році, це перша подібна кампанія. Звідси, за оцінками експертів інституту "Галлеп", високий, порівняно з сусідами, індекс довіри до депутатів Європейського Парламенту, на відміну від парламенту національного.


Разом з тим, на виборчі дільниці поки що збирається йти лише кожен третій громадянин країни, що відповідає прогнозам щодо середньої явки в ЄС. Мотивація парадоксальна: більшість респондентів пояснила, що береже сили для виборів у національний парламент, які відбудуться у липні 2009 року.


Настрої болгар, на думку експертів, відображають загальні для східноєвропейських країн тенденції - там за роки, що пройшли від вступу до ЄС, значно зменшився євроентузіазм.


Найбільш високу в регіоні явку аналітики обіцяють в Чехії - 46%, найнижчу - 13% - в Польщі. Хороший показник Чеської Республіки експерти пояснюють нинішнім головуванням країни у Європейському Союзі.


Що стосується менш привабливих прогнозів щодо явки в інших країнах, то, на думку експерта Європейського центру політичних досліджень, вона пов'язана з недостатньою інформацією про те, що із себе представляє Європейський парламент як інститут влади.


Експерти також пояснюють відсутність ентузіазму у Східній Європі психологічними особливостями країн колишнього радянського блоку, де вибори були безальтернативними та обов'язковими, а тому можливість не йти голосувати - символ демократії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект