НОВИНИ

15.05.2009 | У чеській книжці «Сто днів на чолі Європи» йдеться і про лідерів України
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Празі побачила світ книга «Сто днів на чолі Європи», яка відразу опинилась на полиці найчитанішої чеської літератури. Книжка присвячена головуванню Чехії в Європейському Союзі, але розповідає про важливі політичні події так би мовити, з-за куліс, не формально, відкрито і часто з гумором. Книжку, автором, якої є Ïржі Потужнік – речник екс-голови Європейської Ради у відставці Мірека Тополанека, доповнюють фотографії з зустрічей і самітів у Києві, Брюсселі, Парижі, інших європейських міст.
На презентації книжки у Празі екс-прем’єр уряду Чеської Республіки і екс-голова Європейської Ради Мірек Тополанек зізнався, що його сто днів «на чолі Європи» були найтяжчими і водночас – найщасливішими в його політичній кар’єрі. Значної мірою на них позначились і складні стосунки з президентом Франції Ніколя Саркозі.


У книзі згадуються зустрічі з багатьма чільними політиками Європи так, як їх занотував речник Тополанека – свідок переважної кількості подій Ïржі Потужнік. Саме йому належить і підзаголовок книжки: «Як чехи зупинили успішний похід чехів на міжнародному полі». У підзаголовку розкривається суть нинішньої політичної кризи в Чехії – падіння чеського уряду, яке спричинила опозиція – проліві соціальні демократи, а з ним і відставка Тополонека з посади голови Європейської Ради, за словами Потужніка, «в самому розпалі його успішного головування».


У книжці колишній прем’єр звертається до своїх політичних партнерів, серед них, зокрема, велику увагу приділено президентові Франції. У діалозі з Ніколя Саркозі, зауважує Тополанек, не раз відчувались певні суперечності, які можуть виникнути між великою й малою країною, чи старою й новою Європою. Зате цілковите порозуміння встановилось у Мірека Тополанека з канцлером Німеччини Анґелою Меркель.


«Юлія Тверда і Сталева»


Не оминули в книжці і українських лідерів, із якими довелось вести в Києві гарячі переговори під час зимової газової кризи. Згадуючи голову уряду України Юлію Тимошенко, Тополанек у книжці зазначає, що «через ангельське обличчя відважної школярки» проступала «Юлія Тверда і Сталева».


А в цілому, порівнюючи стиль роботи політиків в Україні й державах європейської «27-ки», на думку автора книжки Ïржі Потужніка, між ними існують певні відмінності.


«Головну різницю особисто я, не знаю, чи так її сприймає Прем’єр, вбачаю в тому, що державні лідери країн Заходу мають за своєю спиною цілковито стабільні системи з домашніми імпульсами, в них не відіграють роль закордонні впливи. Маю враження, що в країнах східної смуги, тобто на схід від Європейського Союзу, закордонні впливи набагато відчутніші. Ці політики повинні дуже сильно зважати, як кожне їхнє слово відіб’ється на домашній сцені, як на кожний їхній крок на міжнародному рівні буде реагувати Москва й інші країни регіону», – зазначає Ïржі Потужнік.


За словами автора книжки, успіх Чехії, як головуючої країни в ЄС, у «газовій кризі» саме в тому, що вона, як посткомуністична країна, здобула власний досвід на шляху інтеграції до ЄС і добре знає, що діється на схід від неї. Зрештою, ідея напасати книжку про чеське головування в ЄС з’явилась якраз під час гарячих переговорів із українськими партнерами. Правда, тоді ще ніхто не знав, що ліві підставлять ногу урядові Мірека Тополанека, а відтак не тільки його повалять, а й завдадуть відчутного удару авторитетові Чехії в Європі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3487. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект