НОВИНИ

26.05.2009 | Газпром натякає, що Європа знову залишиться без газу
Джерело - Українська правда, Інтерфакс-Україна

"Газпром" закликає ЄС не усуватися від подолання можливої газової кризи між Росією та Україною.


Про це повідомив офіційний представник ВАТ "Газпром" Сергій Купріянов, у понеділок після робочої зустрічі голови правління "Газпрому" Олексія Міллера і голови правління "Нафтогазу" Олега Дубини.


Він зазначив, що "з урахуванням майже монопольної позиції України в транзиті природного газу з Росії в Європу, фінансові проблеми "Нафтогазу" не можна вважати проблемою тільки цієї компанії та її акціонера - української держави".


"Тому не тільки" Газпром "як постачальник газу, але і його партнери - європейські компанії - мають бути вкрай зацікавлені у запобіганні фінансових труднощів української компанії", - сказав Купріянов.


"Це входить в сферу інтересів російського керівництва та керівництва ЄС і країн-учасниць, оскільки на кону - надійність газових постачань з Росії та енергобезпека Європи", - підкреслив представник "Газпрому".


Він закликав не забувати, що "Газпром" - комерційна компанія, яка працює з "Нафтогазом" на підставі комерційних договорів, і має всі підстави вести себе так, як передбачено цими договорами.


"У тому числі, при нездатності української сторони сплачувати за поставлений газ, автоматично перевести роботу в режим 100% передоплати як умови майбутніх поставок", - уточнив представник "Газпрому".


"Тим не менш, "Газпром" розуміє всю важливість цієї проблеми для європейської енергетичної безпеки та вже проявляє максимальну добру волю, роблячи все можливе, щоб не допустити кризи", - зазначив Купріянов.


Він нагадав, що "Газпром" уже надав Україні в цьому році можливість ще отримати кошти за оплату транзиту, і прийняв рішення не застосовувати до "Нафтогазу" штрафні санкції за порушення умов договору в січні-квітні в частині мінімальних обсягів закупівлі газу.


Чергова критична ситуація з Україною, заявив Купріянов, знову підтверджує невідкладну необхідність диверсифікації маршрутів транзиту газу.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1387. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект