НОВИНИ

26.05.2009 | Рада Безпеки ООН засудила дії Пхеньяна
Джерело - Українська служба ВВС

Рада Безпеки Об"єднаних Націй одноголосно засудила останнє ядерне випробування Північної Кореї, назвавши його явним порушенням її резолюцій.



До засудження долучились традиційні союзники Північної Кореї - Росія та Китай. Воно надійшло через менше, ніж добу після того, як Пхеньян підтвердив, що підірвав ще один ядерний пристрій - більший за той, який він випробував у 2006 році.


Президент Ради Безпеки, російський посол Віталій Чуркін, сказав, що дипломати негайно розпочинають роботу над новою резолюцією.


Посол Сполучених Штатів до ООН Сюзен Райс каже, що Вашингтон наполягатиме на жорсткій резолюції з жорсткими заходами. Китай, найбільший союзник Північної Кореї, каже, що також виступає проти ядерного випробування і закликав Північну Корею не вдаватись до жодних кроків, які б лише погіршили ситуацію.


Але, незважаючи на одноголосне засудження дій Пхеньяна Радою Безпеки, наразі далеко не зрозуміло, чи підтримає Китай резолюцію, яка закликатиме до нових санкцій.


Сполучені Штати намагались стримати ядерні амбіції Північної Кореї через допомогу та дипломатію. Але переговори зайшли в глухий кут. Ситуація погіршилась після того, як минулого місяця Північна Корея випробувала ракету далекого радіусу дії.


За кілька годин до початку зустрічі Ради Безпеки ООН, американський президент Барак Обама назвав ядерне випробування Північної Кореї нерозсудливим.


Промовляючи у Вишингтоні, пан Обама сказав, що міжнародна спільнота повинна діяти у відповідь на таке відверте порушення міжнародних законів.


Він додав, що те випробування становить серйозну загрозу безпеці цілого світу.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект