НОВИНИ

19.05.2009 | Українська зовнішня розвідка готова застосувати спецназ проти піратів
Джерело - Korespondent.net

Глава Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж не виключає силового варіанту звільнення з піратського полону суден, на яких перебувають українці.




"На даний момент я проти, хоча ми цей варіант не виключаємо. Ми можемо готувати міжнародні контингенти, залучати наш спецназ, але на даний момент поки що єдина модель без жертв - це викуп", - сказав Маломуж.

При цьому він пояснив, що майже у 100% захоплення піратами суден сплачується викуп, а під час штурмових операцій значних втрат зазнали всі сторони - заручники і спеціальні загони.


"Поки ми не нейтралізуємо ситуацію на території Сомалі, не організуємо комплексну операцію на морі, не використаємо повітряних можливостей, ми не зможемо ефективно боротися з піратством", - сказав Маломуж.


Він зазначив, що консолідація міжнародних зусиль повинна бути спрямована на проведення комплексної операції.


Говорячи про ситуацію зі звільненням із піратського полону українських моряків на чотирьох суднах, Маломуж наголосив, що переговори з піратами ведуть судновласники.


"Ми супроводжуємо цю ситуацію. Вони (переговори) ведуться конструктивно, є прогрес. Щодо деяких (суден) маємо надію, що найближчим часом завершаться, за деякими буде затяжка. Але загрози морякам на даний момент немає, їх забезпечено в принципі усіх на довгий період водою, їжею. Це не та складна ситуація, яка була з Фаїною, - зазначив він.


Нагадаємо, 7 травня Президент України Віктор Ющенко доручив вжити заходів для звільнення українців із полону піратів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6767. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект