НОВИНИ

06.05.2009 | Барак Обама зустрівся з президентом Ізраїлю
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Вашингтоні президент Сполучених Штатів Барак Обама прийняв у Білому Домі Шимона Переса, ізраїльського президента. Чільна тема переговорів – перспективи мирного врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту.


Ця зустріч є першим кроком нової адміністрації США у взаєминах з Ізраїлем. За словами Роберта Гіббса, прес-секретаря Білого Дому: «Президент Обама зосередився на проблемі миру на Близькому сході буквально від першого дня в Овальному кабінеті. Я вважаю, що це перший з багатьох кроків», – додав Гіббс.


Барак Обама заявив, що він очікує від Ізраїлю й Палестинської адміністрації швидкого відновлення мирних переговорів і конкретних кроків у напрямку зміцнення взаємного довір’я. Президент США підкреслив, що його мета – створення палестинської держави, яка б співіснувала у мирі з Ізраїлем.


Оглядачі зауважують, що намітилася явна різниця поглядів між новим урядом Ізраїлю і новою адміністрацією у Вашингтоні. Шимон Перес наголошував насамперед на іранській загрозі. «Іран, – сказав Перес, – це проблема не лише для Ізраїлю, це світова проблема... Комбінація фанатичної релігії, збагаченого урану і активного тероризму загрожує всьому світові». Перес закликає Сполучені Штати не допустити ядерного озброєння Ірану, який будує стратегічні ракети, підтримує ХАМАС і організацію Хезболла у Лівані, надаючи їм гроші та зброю.


Слід зазначити, що Перес не має повноважень глави уряду. Президент в Ізраїлі – посада радше церемоніальна. За два тижні президент Обама прийматиме прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху, отож, на думку оглядачів, Перес допомагає визначити порядок денний тієї зустрічі.


Довготермінове перемир’я?


В інтерв’ю газеті «Нью-Йорк Таймс» лідер угруповання ХАМАС заявив, що він наказав припинити ракетний обстріл Ізраїлю і пропонує «довготермінове перемир’я». Важко сказати чи це дає бодай якісь підстави для оптимізму, що мирне рішення можливе. Як повідомляє телеканал новин FoxNews, ХАМАС дійсно розмістив своїх бойовиків уздовж кордону, щоб не допускати дальшого обстрілу прикордонних районів Ізраїлю. Але, за інформацією Білла О’Райлі, коментатора FoxNews, це було зроблено після того як ХАМАС отримав попередження від Ізраїлю про неминучість проведення нової воєнної операції в Смузі Газа, якщо обстріл не припиниться. А в інтерв’ю «Нью-Йорк Таймс» лідер ХАМАСа Халед Машааль сказав у Дамаску таке: «Ми за створення (палестинської) держави на підставі кордонів 1967-го року, грунтуючись на довготерміновому перемир’ї”.


Як відомо, США, Ізраїль і Євросоюз вважають ХАМАС терористичною організацією і виключають будь-які переговори, поки ХАМАС не відмовиться від тероризму, визнає Ізраїль і сприйме існуючі домовленості між Ізраїлем і Палестинською Автономією. Політичний лідер радикального палестинського антиізраїльського руху «Хамас» Халед Машааль, однак, відмовився визнавати Ізраїль, а на прохання уточнити, що означає «довготермінове перемир’я», відповів: 10 років.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8449. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект