НОВИНИ

27.05.2009 | Північна Корея розірвала перемир'я 1953 року
Джерело - Korespondent.net

Влада Північної Кореї заявила в середу, 27 травня, що більше не вважає себе пов'язаною умовами перемир'я 1953 року, що поклало край Корейській війні.Крім того, Пхеньян пообіцяв у разі необхідності дати військовий відсіч своїм супротивникам - Південній Кореї і державам, що підтримують її, передає агентство AFP.


В офіційній заяві, яку оприлюднено північнокорейською стороною, також наголошується, що КНДР більше не може гарантувати безпеку судноплавства біля свого західного узбережжя. "Будь-які ворожі дії проти республіки, в тому числі затримання і обшук північнокорейських суден, наштовхнуться на озброєний відсіч", - говориться в документі.


Демарш Пхеньяну став відповіддю на рішення Сеула приєднатися до програми по боротьбі із розповсюдженням ОМУ, так званої Ініціативи з безпеки (Proliferation Security Initiative - PSI). Програма, яку ініційовано США, ставить своєю головною метою запобігання та припинення незаконного обігу матеріалів, що використовуються для створення зброї масового знищення.


Як повідомлялося, напередодні КНДР запустила в акваторію Японського моря ще одну ракету малої дальності. Декількома годинами раніше Пхеньян випробував 2 аналогічні ракети "земля-повітря" з радіусом дії близько 130 кілометрів.


Нагадаємо, 25 травня КНДР провела успішне ядерне випробування, потужність випробуваного ядерного пристрою склала від 10 до 20 кілотонн. У відповідь Рада безпеки ООН на екстреному засіданні рішуче засудила ядерні випробування Північною Кореєю і зажадала від Пхеньяну виконувати резолюції Ради безпеки, що вимагають припинити діяльність в ядерній сфері.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект