НОВИНИ

18.05.2009 | Стратегія закритих очей
Віталій Портников - Українська служба "Радіо свобода"

Своїм підписом під Стратегією національної безпеки Росії до 2020 року, президент Дмитро Медведєв дав можливість західним спеціалістам з «радянології» знову поговорити про російську зовнішню політику.
Можливо, це був сигнал новому американському президенту, який збирається до Москви? Може, новий російський президент вирішив продемонструвати жорсткість? Адже Бараку Обамі конче необхідно зрозуміти, що російське керівництво вважає розміщення елементів протиракетної оборони США в Європі головною проблемою російської зовнішньої безпеки.


Як на мене, будь-який громадянин Росії може розповісти своєму президенту про справжні загрози. Про сировинний характер російської економіки, що перетворює Росію на країну третього світу буквально наступного дня після падіння нафтових цін. Про всеосяжну чиновницьку корупцію. Про катастрофічне вимирання населення.


Нова стратегія далека від людей


Однак кому у російській владі все це цікаво? У свідомості випадкових людей, які потрапили на вищі посади в Росії у новому тисячолітті, їхня країна це такий собі клон Радянського Союзу, що піднімається з міфічних колін.


Звичайно, у цього клона, який живе у віртуальному кремлівсько-телевізійному просторі, і загрози зовсім інші. Головний опонент – Сполучені Штати. Головні зрадники – колишні радянські сателіти, які вважають життя під московським чоботом окупацією, а не щасливим розвитком. Головний союзник – Китай, який навряд чи мріє про спільний похід проти Вашингтона, бо конче залежить від процвітання американської економіки…


Цікаво, що ще в Концепції-2000 можна було побачити і загрози збільшення прірви між багатими і бідними, тероризму, сепаратизму, про кризу у системах соціального забезпечення і охорони здоров’я…Чи щось серйозно змінилося? Або російська влада просто не бажає нічого про це знати – адже для боротьби із ПРО чи розширенням НАТО не потрібно проводити реформи і докладати справжніх зусиль?


Стратегія, яку затвердив президент Медведєв, не має ніякого стосунку до проблем реальної Росії. Так, вона віддзеркалює всі мрії, які виникають у голові першого-ліпшого чиновника по дорозі з Кремля на елітну дачу. Проте про справжню Росію, про її проблеми і про загрози її майбутньому ми нічого з цього документу не дізнаємось…


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект