НОВИНИ

05.05.2009 | Афгансько-пакистанська стратегія Обами приречена на поразку ще до її початку?
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Напередодні зустрічі президента США Барака Обами з його колегами з Афганістану і Пакистану, яка має відбутися у Вашингтоні 6 травня, оглядачі попереджають: нова стратегія Білого Дому щодо цих країн наражається на небезпечні підводні рифи. Протидіяти екстремізму і відновити стабільність у регіоні непросто з огляду на події, які там швидко розвиваються. У відповідь на план Обами ісламісти готують свій план.


 Можливо, з огляду на міжнародну стурбованість через те, що таліби надто наблизилися до столиці Пакистану, і на тлі побоювань, що радикали можуть перебрати контроль над ядерним арсеналом країни, офіційний Ісламабад цього тижня розгорнув наступ на ісламістів на заході країни.


Сполучені Штати закликали Пакистан давати відсіч повстанцям на своїх теренах, але водночас тепер Білий Дім на перше місце ставить співпрацю і міжнародний підхід до розв’язання проблем.


Барак Обама оприлюднив нову політику щодо Афганістану і Пакистану як одного стратегічного регіону наприкінці березня. Цей план передбачає фінансову допомогу, додаткові війська і розвиток цивільних проектів у цих двох сусідніх державах.


Хто буде у цивільному одязі?


Одна із головних пропозицій Білого Дому полягає в тому, щоб надіслати до регіону сотні цивільних фахівців. Але досі неясно, як будуть гарантувати їхню безпеку в Афганістані, де цього року мають відбутися вибори.


«Гадаю, що цивільному персоналу там буде потрібна зброя, або його треба буде охороняти зі зброєю. Це відразу ж поставить його під удар і відмежує від гуманітарної спільноти, яка не має зброї. Я не знаю, як ми дамо цьому раду. Це наша велика проблема», – каже Радіо Свобода експерт із вашингтонського Інституту миру Бет Кол.


Американці знову двічі наступають на ті самі граблі, попереджає ще один оглядач, Стівен Генторн з Центру цивільно-військової співпраці у Нідерландах.


«Сполучені Штати кажуть, що пошлють до Афганістану багато цивільних, але насправді багато з них не будуть цивільними. Це будуть або військові у відставці, або співробітники ЦРУ. Ще одна проблема полягає в тому, що війська, які вони туди відряджають, ніколи не були у гірській місцевості, значна частина з них», – каже Генторн.


Таліби готуються до наступу


Офіційний Ілсамабад підтримав спільну стратегію США щодо Пакистану та Афганістану, але водночас дбає про свої інтереси. Оглядачі очікують, що на переговорах у Білому Домі пакистанська влада буде просити американців про додаткову військову техніку.


Зі свого боку, президент США визнає, що становище у Пакистані дуже хитке. «Я глибоко стурбований становищем у Пакистані не тому, що я думаю, що там негайно перебере владу «Талібан». Мене більше непокоїть те, що цивільний уряд у цій країні є дуже слабким», – каже Барак Обама.


Оглядачі попереджають, що, зокрема, через це адміністрація Білого Дому буде змушена реагувати на розвиток гарячих подій, що може завадити серйозному прориву в наведенні миру в регіоні.


«Талібан», зі свого боку, розробляє стратегію у відповідь. Один із лідерів цього руху мулла Бірадар Ахунд цими днями попередив про підготовку до літнього наступу талібів.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект