НОВИНИ

19.05.2009 | Генсека ООН змусили відірвати Абхазію від Грузії?
Джерело - Українська правда, Civil.ge

П'ятий раунд Женевських переговорів з питань безпеки на Закавказзі відновився після того, як приналежність Абхазії до Грузії була виключена з заголовка доповіді генсека ООН Пан Гі Муна.


Російська делегація і представники Південної Осетії 18 травня, у перший же день переговорів залишили зустріч у зв'язку з відсутністю на ній представників Абхазії.


Абхазька ж сторона оголосила бойкот переговорам з тієї причини, що не була опублікована доповідь Генерального секретаря ООН про ситуацію в Абхазії.


Заступник де-факто міністра закордонних справ Абхазії Максим Гвінджия заявив журналістам у Женеві 19 травня, що доповідь передана сторонам і його формулювання збалансоване і прийнятне для абхазької сторони.


Сухумі виступає проти формулювання "Абхазія, Грузія", як це було в доповіді генерального секретаря, опублікованій в лютому.


За заявою Сухумі, ООН надалі не повинна використовувати таке формулювання, тому що дві держави членів ООН – Росія і Нікарагуа – визнали незалежність Абхазії.


Текст останньої доповіді Генсекретаря ООН поки не опублікований для публічного огляду.


За повідомленням російських джерел текст документа вже не містить слів "Абхазія, Грузія" і його назвою є "Доповідь Генерального секретаря, що представляється відповідно до резолюцій 1808, 1839 і 1866 Ради Безпеки".


Учасниками переговорів є представники ЄС, ОБСЄ, ООН, Росії, США, Грузії, Абхазії і Південної Осетії.


Вони намагаються визначити новий статус-кво для регіону після російсько-грузинської війни і визнання Москвою незалежності Південної Осетії й Абхазії.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3643. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект