НОВИНИ

06.05.2009 | НАТО починає в Грузії військові навчання
За матеріалами - Української служби ВВС

НАТО розпочинає нині військові навчання в Грузії, днем по тому, як грузинський уряд оголосив про придушення заколоту на військовій базі поблизу Тбілісі.Більше тисячі військових з 18 країн понад три тижні братимуть участь у навчаннях на базі грузинської армії поблизу Тбілісі.


Для Грузії, якій пообіцяли у майбутньому членство в НАТО, ці навчання є знаком, що її не забули попри сумніви щодо вступу, які з'явилися після війни з Росією минулого року.


Росія розглядає навчання, як непотрібну провокацію і відмовилася від пропозиції надіслати спостерігачів.


Нещодавно російські військові почали офіційно патрулювати кордони між Грузією та Південною Осетією, що була в епіцентрі конфлікту минулого літа.


Грузинський уряд неодноразово стверджував, що саме дії Росії спричиняють зростання напруженості в регіоні.


Тбілісі також звинувачує Москву у підбурюванні заколоту у вівторок на іншій військовій базі.


Росія ці перечила це звинувачення, а також твердження, що Москва домагається перевороту в Грузії.


Грузинський уряд сподівається, що навчання НАТО будуть нагодою для країни довести західним союзникам здатність безперешкодно провести важливі міжнародні навчання.


Безкровний заколот


Напередодні Грузія заявила при придушення заколоту, спрямований на повалення державного ладу.


Військові заколотники на танковій базі Мухровані поблизу Тбілісі склали зброю. Саму базу відвідав президент Саакашвілі, який заявив, що заколот організовано руками Москви.В останні дні ми всі чули істеричні погрози на нашу адресу з боку наших окупантів - російських політиків, військових, вищого командування. Усі вони казали, що не допустять навчань НАТО в Грузії, що вони посилили свою військову присутність і виставили так званих прикордонників на грузинській землі в порушення усіх міжнародних норм і роблять усе, щоб тримати ситуацію під напругою.


 
Міхаїл Саакашвілі


Повідомляють, що одного організатора заколоту заарештовано, інший перебуває у розшуку, іще кількох - допитують. Новина про заколот збіглася у часі з маневрами НАТО, що мають початися в Грузії в середу.


Речник міністерства внутрішніх справ (Шота Утіашвілі) заявив, що змовники планували вбити грузинського президента Міхаїла Саакашвілі.


“Ґлавадзе - командуючий загоном спецпризначення "Дельта" - заарештовано, Отанадзе - командувач спецназом - у розшуку, провадиться слідство по відношенню до головнокомандуючого штабом Мушкудіані. Та інформація, якою ми володіємо на даний момент, засвідчує зв’язок між російськими спецслужбами та цими людьми”.


Сам президент Саакашвілі назвав заколот серйозною загрозою, але запевнив, що ситуація є "під контролем". Він також заявив, що заколотники мають зв'язки з "відомою країною" і закликав Росію "утриматися від провокацій".


Представник Росії у НАТО відкинув звинувачення у причетності Москви до заколоту у Грузії.


Речник НАТО заявив, що навчання НАТО у Грузії все одно відбудуться.Грузія


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект