НОВИНИ

29.05.2009 | Обама впевнений у поступі на Близькому Сході
Джерело - Українська служба ВВС

Президент Барак Обама висловив упевненість, що в мирному процесі на Близькому Сході можна досягти поступу, але він наголосив, що Ізраїль повинен припинити будівництво поселень на Західному Березі, а палестинці мають приборкати анти-ізраїльське насильство.Пан Обама, промовляючи після переговорів у Вашингтоні з палестинським президентом Махмудом Аббасом, сказав, що обидві сторони у конфлікті повинні поважати свої минулі обіцянки щодо миру в регіоні.


"Я переконаний, що ми можемо зрушити з місця цей процес, якщо всі сторони візьмуть на себе відповідальнсть і виконають всі свої зобов"язання і якщо вони пам"ятатимуть не лише про короткострокові тактичні питання, які включає цей процес, але і про стратегічні інтереси на довгу перспективу, як палестинців, так і ізраїльтян жити пліч-о-пліч в мирі та безпеці, так що дякую вам знову, пане Президенте."


Президент Обама сказав, що лише формула "двох держав" може покласти край тривалій кризі.


Палестинський президент Махмуд Аббас сказав, що увесь арабський та ісламський світ був готовим до нормальних відносин з Ізраїлем, якщо він залишить окуповані землі.


"Пане Президенте, на мою думку увесь арабський та ісламський світ і надалі відданий тому, що називають арабською мирною ініціативою. І в цій ініціативі йдеться про принцип "земля в обмін на мир". Якщо ізраїльтяни залишать всі окуповані палестинські, сирійські та ліванські території, тоді у відповідь арабський світ готовий до нормальних відносин з Ізраїлем."


Це остання з низки зустрічей, до яких долучились американські, арабські та ізраїльські лідери і відбувається напередодні візиту президента Обами до Єгипту наступного тижня.


Ще перед початком переговорів Ізраїль категорично відкинува заклик США зупинити будівництво поселень на окупованому Західному Березі. Палестинці кажуть, що без цього не може бути поступу на шляху до миру.


Обама та Аббас


   


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект