НОВИНИ

11.05.2009 | Українці не будуть платити за європейські візи?
За матеріалами - Інтерфакс-Україна, Українська правда

Україна і Європейський Союз на офіційному засіданні спільного візового комітету домовилися розширити список категорій осіб, що можуть оформляти шенгенські візи за спрощеним режимом.


Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлисєєв журналістам у Києві у п'ятницю.


 


Заступник міністра проінформував, що 6 травня в Києві пройшло офіційне засідання спільного візового комітету Україна-ЄС, на якому основним питанням було удосконалення виконання європейською стороною угоди про спрощений порядок видачі віз.


За словами Єлисєєва, на цьому засіданні обговорювалося питання розширення категорії осіб, що мають право на спрощені процедури оформлення віз у країни - члени ЄС.


Зокрема, українська сторона запропонувала внести вже до існуючих категорій осіб представників неурядових організацій, релігійних громад, профспілок, а також організованого туризму.


"Перші три категорії були сприйняті позитивно і фактично ми це питання врегулювали", - заявив заступник міністра.


Він додав, що найближчим часом будуть проведені всі необхідні юридичні процедури, завдяки яким ці виправлення стануть легітимними.


Крім того, за словами дипломата, на засіданні обговорювалося питання про скасування візових зборів для громадян України.


"Європейська комісія в принципі не висловила ніяких заперечень із приводу можливості підписання Україною двосторонніх угод про скасування оплати за національні візи", - сказав Єлисєєв, додавши, що в цьому напрямку найближчим часом буде вестися активна робота.


Крім того, зазначив заступник міністра, українська сторона в черговий раз повідомила про факти порушень під час оформлення українцями шенгенських віз.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект