НОВИНИ

25.05.2009 | Грандіозним мітингом опозиції відкрилася у Португалії кампанія до виборів у Європарламент
Джерело - УКРІНФОРМ

Грандіозним мітингом опозиції у Португалії відкрилася кампанія до майбутніх виборів у Європарламент, які відбудуться 7 червня. Понад 80 тисяч осіб взяли участь у маніфестації у центрі Лісабона, яку організував передвиборний блок Єдина демократична коаліція, що об'єднала Компартію, партію "Зелені" і незалежних кандидатів.


Як наголосив Генеральний секретар Компартії Жероніму да Соуза, мета альянсу - позбавити абсолютної більшості правлячу право-центристську Соціалістичну партію. У своєму виступі лідер комуністів звинуватив соціалістів у наближенні до політики право-ліберальних кругів, які довели світ до нинішньої кризи. "Ми глибоко дратуємо панів з великими грошима, а також прем'єр-міністра, - заявив Жероніму да Соуза. - Тому що ми ведемо боротьбу проти їх політики, яка змусила їх відступити і яка позбавить їх абсолютної більшості".


Лідер соціалістів, прем'єр-міністр Жозе Сократеш почав свою кампанію незвично. Він двічі виступив разом із своїм іспанським колегою Хосе Луїсом Родрігесом Сапатеро. Спочатку керівники сусідніх країн дали старт передвиборній гонці в Іспанії, виступивши перед тисячами активістів іспанської соцпартії на мітингу у Валенсії, а потім перемістилися у португальське університетське місто Коїмбра, де також спільно звернулися до сотень активістів португальської соцпартії.


Жозе Сократеш, який з 2005 року проводив у Португалії політику "затягування поясів", представив себе як лівого політика. Він закликав виборців активно голосувати на виборах в Європарламент, що традиційно не користуються великою популярністю, аби дати перемогу соціалістам і, тим самим позбавити Євросоюз від "консерватизму і ультралібералізма, який приніс стільки зла Португалії і всьому світу". Тим часом, і Сократеш, і Сапатеро виступають за переобрання главою Єврокомісії колишнього португальського прем'єр-міністра Жозе Мануеля Баррозу. До переїзду у Брюссель Баррозу був лідером правої Соціал-демократичної партії і на посту глави уряду проявив себе найактивнішим прибічником і союзником неоконсервативної американської адміністрації Джорджа Буша.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект