НОВИНИ

25.05.2009 | Нова "газова війна" розпочнеться вже в травні?
Джерело - Українська правда, "Эхо Москвы"

Новий газовий конфлікт між Україною і Росією може розгорітися вже в травні.


За інформацією співрозмовника, у Києва немає грошей не тільки для закачування палива в підземні сховища на майбутні місяці, але навіть для того, щоб розплатитися за газ, отриманий в травні.


На думку першого заступника голови комітету Держдуми РФ у справах СНД Костянтина Затуліна в Україні вважають, що Росія піде на поступки в питаннях платежів, тому що Росія залежить від транзиту газу в Європу.


Для вирішення проблем оплати Київ пропонує, щоб російська сторона, в свою чергу, внесла передоплату за транзит російського газу в Європу на п'ять років вперед. Однак прем'єр-міністр РФ Володимир Путін назвав це занадто високими ризиками.


Як відомо, президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що у Москви є сумніви щодо можливостей України розплачуватися за поставлений газ.


У той же час Путін за підсумками двосторонньої зустрічі в Астані з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко заявив про готовність Росії брати участь у фінансуванні закачування Україною російського газу в ПГС, проте поки не вирішено в якій частці.


У свою чергу, Тимошенко висловила впевненість, що закачування газу в сховища буде здійснено.


Також віце-прем'єр Олександр Турчинов відкинув можливість невиконання Україною своїх зобов'язань щодо транзиту російського газу в Європу через критичний фінансовий стан "Нафтогазу".


У той же час Центр Енергетичних Досліджень заявив, що НАК "Нафтогаз" і Турчинов намагаються приховати існуючі фінансові проблеми компанії.


Крім того, стурбовані фінансовим станом НАК і в секретаріаті президента.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект