НОВИНИ

15.05.2009 | Замість роззброєння – збільшення військових витрат
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Попри політичні ініціативи щодо ядерного роззброєння витрати на військові потреби у світі зросли. Такі дані містяться в річному звіті Боннського міжнародного центру конверсії (BICC), оприлюдненому в четвер.


Згідно зі звітом, витрати на оборону 2007 року зросли у світі на шість відсотків і сягнули 1339 мільярдів доларів. Така висхідна тенденція триває з 90-х років минулого століття. За словами директора Міжнародного центру конверсії Петера Кролла: «Ініціатива президента Обами створити вільний від атомної зброї світ скерована в правильному напрямку. Однак дедалі зростаючі витрати на військові потреби необхідно негайно скорочувати. США за цими витратами залишаються на першому місці у світі, й цифри не засвідчують жодних змін, до яких закликає Обама, радше навпаки», - зазначив директор центру.Більше, ніж за часів холодної війни


Жодна інша країна не виділяє так багато коштів на озброєння, як США. З майже 580 мільярдами доларів на Сполучені Штати припадає 45 відсотків загальних світових військових витрат 2007 року. Американський воєнний бюджет, передбачений на 2009 рік, сягнув рекордного рівня з часів другої світової війни і таким чином є навіть більшим, ніж за часів холодної війни та гонки озброєнь.


 


Як зазначив керівник проекту даних озброєнь Міжнародного центру конверсії Марк фон Боемкен: «Зменшення військових витрат США не намічається ні в короткостроковій, ні в середньостроковій перспективі. Навіть економічна криза нічого в цьому не змінила. Проект бюджету США на 2010 рік передбачає навіть збільшення коштів на ці цілі – на чотири відсотки у порівняні з нинішнім роком».


Утім, , як витікає зі звіту, США – не єдина країна, яка нарощує озброєння. На другому місці зі 140 мільярдами доларів – Китай. Далі – Росія (78,8 млрд. дол.) та Індія (72,2 млрд. дол.).| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект