НОВИНИ

14.05.2009 | Естонців зацікавила українська труба
Джерело - Українська правда

Естонія виявила інтерес щодо умов і можливостей участі іноземних компаній у проектах з модернізації української ГТС.


Про це йшла мова під час зустрічі уповноваженого президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдана Соколовського з делегацію Естонської Республіки на чолі з міністром економіки Ханом Партсом, яка відбулася за ініціативою естонської сторони.Сторони обговорили комплекс питань щодо поглиблення двостороннього співробітництва і співробітництва в рамках проектів "Україна – ЄС", зокрема "Східного партнерства", з питань енергетичної та екологічної безпеки, повідомляє прес-служба голови держави.


Соколовський ознайомив естонську делегацію з ходом реалізації ініціатив президента, спрямованих на істотне підвищення рівня національної та регіональної енергетичної безпеки, диверсифікацію джерел, маршрутів і технологій енергозабезпечення.


Він також висловив вдячність естонській стороні за конструктивну і послідовну підтримку українських пропозицій в рамках Краківської ініціативи президентів Азербайджану, Грузії, Литви, Польщі та України, зокрема щодо формування Каспійсько-Чорноморсько-Балтійського енерготранзитного простору.


Уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки ознайомив з ходом реалізації спільної декларації ЄС- Україна за результатами міжнародної інвестиційної конференції з модернізації української газотранспортної системи від 23 березня 2009 року та з можливостями щодо збільшення пропускної здатності української ГТС для транспортування природного газу зі сходу на захід.


Сторони обговорили перспективи реформування енергетичних ринків у контексті реалізації найновіших ініціатив Європейського Союзу та Російської Федерації.


Соколовський підкреслив, що Україна послідовно виконує усі зобов'язання в контексті реалізації стратегічного євроінтеграційного курсу, в тому числі щодо безперешкодного транспортування енергоносіїв.


Обидві сторони Естонський міністр запросив уповноваженого президентависловилися за доцільність розвитку міжнародної договірної бази у сфері енергозабезпечення на принципах, закладених в Енергетичній Хартії.  відвідати найближчим часом Естонську Республіку з метою проведення консультацій щодо поглиблення дво- та багатостороннього співробітництва в енергетичній сфері.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект