НОВИНИ

20.05.2009 | У Німеччині цієї суботи обиратимуть федерального президента країни
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Цієї суботи Федеральні збори Німеччини обиратимуть президента країни. На найвищу в державі посаду претендують три кандидати - діючий президент ФРН Горст Келер (ХДС/ХСС), Гезіне Шван (СДПН) та Петер Зоданн (Партія лівих).


Федеральний президент Німеччини Горст Келер балотуватиметься на другий термін. Колишній директор Міжнародного валютного фонду, член консервативного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) був обраний президентом ФРН у 2004 році.


Головним конкурентом 66-річного Горста Келера є колишня ректор Європейського університету "Віадріна" (м. Франкфурт-на-Одері) Гезіне Шван. 65-річна кандидатка від Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) уже боролася за пост федерального президента на виборах 2004 року, однак тоді Келер отримав на 15 голосів більше і переміг вже в першому турі голосування.


Уперше свого кандидата на посаду федерального президента країни цього року висунула Ліва партія. Ним став відомий німецький актор та член партії 72-річний Петер Зоданн. Його шанси на перемогу оглядачі визначають як майже нульові, але власне участь "лівого" кандидата у виборах президента ФРН носить символічний характер.


Шанси Горста Келера та Гезіне Шван майже рівні. У Федеральних зборах Келер може розраховувати на 604 голоси (497 від ХДС/ХСС та 107 від Вільної демократичної партії), Шван - на 514 голосів від СДПН та Партії зелених, а також теоретично ще на 90 голосів Лівої партії, якщо їхній кандидат не пройде перший тур виборів. Загалом участь у виборах братимуть 1224 члени Федеральних зборів. Для перемоги кандидат має набрати абсолютну більшість, тобто 613 голосів. Якщо і в другому турі жоден з політиків її не отримає, у третьому переможця визначатиме проста більшість.


Серед німецької громадськості найбільшу популярність має діючий президент Горст Келер. Як свідчать результати соцопитування, якби глава держави обирався всенародним голосуванням, його кандидатуру підтримали б 60 відсотків населення, тоді як за Гезіне Шван проголосували б всього 13 відсотків, а за Петера Зоданна взагалі лише 4 відсотки громадян.


Довідка УКРІНФОРМу. Президента ФРН обирають Федеральні збори - конституційний орган, що спеціально скликається для цієї мети. До його складу входять депутати Бундестагу (нижня палата парламенту ФРН) і така сама кількість делегатів, що обираються земельними парламентами (ландтагами) відповідно до принципів пропорційності. Федеральний президент обирається таємним голосуванням терміном на п'ять років. Переобиратися можна лише один раз. У його повноваження входить приведення обраного загальним голосуванням федерального канцлера до присяги і розпуск парламенту. За поданням канцлера федеральний президент призначає і звільняє членів Кабінету міністрів. Хоча президент Німеччини не має у своєму розпорядженні реальної влади і в основному виконує представницькі та церемоніальні функції, його погляди та позиція мають вплив на громадську думку в країні, і тому для політичних партій дуже престижно представити федерального президента із своїх лав.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект