НОВИНИ

22.05.2009 | Один із в'язнів Гуантанамо вперше постане перед федеральним судом США в Нью-Йорку
Джерело - УКРІНФОРМ

Підозрюваний у тероризмі в'язнень Гуантанамо незабаром постане перед американським федеральним судом. Справа одного із високопоставлених членів угруповання Аль-Каїда Ахмеда Гаілані розглядатиметься в Нью-Йорку, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу з посиланням на заяву міністра юстиції США.


Ув'язненого, серед інших злочинів, підозрюють у причетності до підготовки терористичних актів проти американських посольств в Кенії й Танзанії в 1998 році. Затримали злочинця в Пакистані в 2004 році, а в 2006 переправили до в'язниці на американській військовій базі в Гуантанамо.


"Проведення процесу проти Ахмеда Гаілані у федеральному суді гарантує, що він відповість за свою ймовірну причетність до вибухів у наших посольствах в Кенії й Танзанії", наголосив генеральний прокурор США Ерік Холдер.


Повідомлення про майбутній процес лише загострило дискусію навколо проблеми майбутнього людей, які утримуються у в'язниці в Гуантанамо після її закриття. Америкнаські законодавці відмовляються виділяти кошти для реалізації цієї ініціативи, доки Білий дім не предтставить більш детальний план її реального втілення у життя. Деякі конгресмени та представники місцевих урядів висловлюються категорично проти того, щоб підозрюваних у тероризмі в'язнів перевозили до місць позбавлення волі на території Сполучених Штатів Америки.


Однак, Ерік Холдер висловив іншу точку зору. "Діюча адміністрація робить усе відповідно до власних зобов'язань захистити американців та дотримуватися законів. Закриваючи Гуантанамо та провівши суди над ув'язненими, ми зробимо нашу націю сильнішою та безпечнішою", наголосив він.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9953. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект