НОВИНИ

15.05.2009 | Боротьба з піратами - перші успіхи
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Керівник військово-морської місії ЄС перед узбережжям Сомалі Філіп Джонс підбив перші позитивні підсумки анти-піратської операції. От вже півроку європейські фрегати патрулюють у небезпечних водах. 


Головне завдання місії «Аталанта» полягає в охороні суден, які в рамках програми ООН постачають до Сомалі гуманітарні вантажі. «Нам вдалося успішно захистити всі судна, які були віддані під нашу опіку», - сказав Філіп Джонс, виступаючи перед журналістами в Брюсселі. Йдеться про 23 кораблі, які загалом перевезли 130 тонн вантажу. Упродовж наступних тижнів у сомалійських портах чекають ще на дев'ять суден.


Кількість нападів зменшилася


Європейські військові моряки, однак, не обмежуються захистом тільки суден, які виконують рейс у рамках програми ООН. «Починаючи від початку місії, перед узбережжям Сомалі ми нарахували 102 піратських напади. В 31 випадку пірати мали успіх. Майже сорок разів пірати наближалися до суден, але на стали на них нападати. Тобто, ще доводиться мати справи з великою кількістю нападів, але ці цифри вже значно кращі, ніж за останні три місяці 2008-го року», - сказав Джонс.


Упродовж наступних місяців статистика може знову погіршитися, оскільки сезон непогоди в регіоні минув і пірати знову частіше виходять у море. Крім того, тепер вони наважуються діяти далі від берега.


За весь час в рамках місії «Аталанта» солдати затримали понад 50 піратів. Як правило, їх передають Кенії. Там вони повинні постати перед судом. За словами Джонса, в майбутньому морських розбійників планується передавати також Сейшельським Островам. Уряд цієї країни заявило про готовність до співпраці.


Озброєні охоронці на борту танкерів


Пароплавства, в свою чергу, теж розмірковують над питанням ефективного захисту від піратів. Нещодавно пролунала пропозиція брати на борт танкерів або вантажних суден озброєних охоронців. «Одні дивляться на це, як на елемент ескалації, - зауважив Джонсон. - Вони не хочуть бути втягнутими в сутички з піратами. Для інших – такий варіант захисту не представляє жодної проблеми. Зрозуміло, що не просто знайти відповідь на такий непростий виклик».


Поблизу берегів Сомалі проходить один з найважливіших морських торговельних шляхів. Щорічно ним користується близько 20 тисяч суден, які прямують з Європи в Азію. В місії «Аталанта» беруть участь також німецькі військово-морські сили.  


  

 


 
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект