НОВИНИ

13.05.2009 | Польща просить Україну допомогти у збереженні судноверфі у Гданську
Джерело - УКРІНФОРМ, tvn24

Президент Польщі Лех Качиньський звернувся до українських лідерів із проханням допомогти у збереженні колиски легендарної "Солідарності" - судноверфі у Гданську, яка з кінця 2007 року належить українській корпорації "Індустріальний Союз Донбасу".


Глава польської держави у листах на адресу Президента та Прем'єр-міністра України запевнив, що за доброї волі всіх сторін підприємство можна врятувати від банкрутства.


Л.Качиньський просить В.Ющенка та Ю.Тимошенко "втрутитися і запевнити інвестора (корпорацію ІСД - ред.), що за сприяння усіх зацікавлених сторін судноверф у Гданську переживе нинішню кризу, а усілякі скорочення на підприємстві можуть погіршити й так критичну ситуацію на ньому".


Польський Президент підкреслює в листах, що в ситуації, коли уряди багатьох країн формують програми допомоги для власних підприємств суднобудівної галузі, Єврокомісія (ЄК) повинна переглянути свої застереження щодо надання державної допомоги для Гданської судноверфі.


Перспектива банкрутства судноверфі у Гданську в черговий раз з'явилася у квітні цього року, коли Єврокомісар з питань конкуренції Нілі Кроес негативно оцінила план реструктуризації підприємства, підготовленого спільно польським урядом та власником підприємства ІSD Polska (дочірнім підприємством ІСД). Кілька днів тому міністр держказначейства РП Александер Град надіслав Єврокомісії новий план реструктуризації. Якщо й він буде визнаний ЄК неефективним, то гданській судноверфі загрожує банкрутство.


У рамках реструктуризації однією з вимог ЄК є закриття двох із трьох існуючих на підприємстві стапелів. Для здійснення цього ІSD Polska може звільнити до 400 робітників, проти таких планів протестують профспілки підприємства. Для реалізації цієї вимоги український інвестор попросив уряд Польщі надати державну допомогу підприємству у розмірі 150 млн злотих (більше $46 млн).


Як повідомляв УКРІНФОРМ, у 2008 році ЄК визнала нелегальною фінансову допомогу, яку надав польський уряд двом іншим судноверфям у Гдині та Щеціні. Вона зобов'язала Раду Міністрів РП до червня 2009 року продати майно збанкрутілих суднобудівних підприємств. До того часу керівництво судноверфей має звільнити усіх робітників: 5,2 тис. осіб у Гдині та близько 4 тис. людей у Щеціні.


Конкурс на купівлю частин майна судноверфі у Гдині відбудеться 13-14 травня, а у Щеціні - 15 та 16 травня. При цьому, власники майна не будуть зобов'язані використовувати його за прямим призначенням - для виробництва суден.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект