НОВИНИ

07.05.2009 | Вищі військові керівники НАТО дали високу оцінку зусиллям України у впровадженні оборонних реформ
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Вищі військові керівники НАТО, які взяли участь у засіданні Військового комітету Україна-НАТО на рівні начальників штабів, дали високу оцінку зусиллям України у впровадженні оборонних реформ. Про це за підсумками засідання сьогодні у Брюсселі розповів начальник Управління євроатлантичної інтеграції Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Борис Кременецький.Він нагадав, що українську делегацію на засіданні Комітету очолив начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії Сергій Кириченко. Український воєначальник, зокрема, розповів колегам по НАТО, що за підсумками Другого оборонного огляду та з огляду на обмежені фінансові можливості у плани розвитку Збройних Сил України були внесені певні корективи з метою оптимізації цього процесу. Водночас досягнення взаємосумісності з підрозділами країн-членів НАТО та опанування необхідних стандартів з метою участі в операціях Альянсу залишаються перспективними напрямками розвитку українських Збройних Сил.


Борис Кременецький зауважив, що партнери по НАТО взяли до уваги невеликі обсяги оборонного фінансування в Україні, що змусило українську сторону дещо скоротити власну участь у міжнародних навчаннях.


"Вирішення питання ресурсного забезпечення не належить до компетенції Збройних Сил. Хоча внаслідок обмеження фінансового забезпечення Генеральний штаб України вимушений корегувати власні плани, Збройні Сили України виконають свої міжнародні зобов'язання. Хоча це дуже важко, це буде зроблено," - висловив переконання генерал Кременецький.


Він нагадав, що два тижні тому у Севастополі ще чотири українські бойові одиниці, які є частиною Об'єднаних сил швидкого реагування, були оцінені фахівцями НАТО в рамках концепції оперативних можливостей та отримали перший рівень готовності. Це означає, що десантний корабель "Костянтин Ольшанський", фрегат "Гетьман Сагайдачний" та корвет "Тернопіль", а також літаючий шпиталь на базі АН-26 "Віта" практично готові до спільних дій з силами Альянсу. Таку планову підготовку успішно проходять ще десять українських підрозділів.


Торкаючись програми візиту генерала армії України Сергія Кириченка до Брюсселя, Борис Кременецький охарактеризував як "надзвичайно корисні" двосторонні зустрічі, які у штаб-квартирі Альянсу сьогодні провів начальник українського Генштабу, зокрема, з Верховним Головнокомандуючим НАТО з питань трансформації , з начальником Генерального штабу Данії, з начальником штабу оборони Канади та іншими воєначальниками. Під час таких переговорів сторони обмінялися поглядами на процеси реформ оборонного сектору, уточнили плани двостороннього співробітництва, в тому числі й в рамках освітніх програм з мовної та професійної підготовки, багатонаціональних навчань миротворчої тематики тощо.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект