НОВИНИ

22.05.2009 | Говорити про збільшення фінансування для України передчасно - МВФ
Джерело - Українська правда

Питання необхідних для України обсягів фінансової підтримки місія Міжнародного валютного фонду розгляне в ході другого перегляду програми stand by, говорити про можливе їх збільшення поки передчасно.


Про це сказала директор департаменту зовнішніх відносин фонду Керолайн Аткінсон.


"Ми щойно завершили перший перегляд. Це було на початку травня", - сказала вона на традиційному брифінгу в МВФ, який проходить по четвергах раз на два тижні.


 


"Голова місія оголосила, що місія вивчить фінансові потреби в ході другого перегляду", - додала Аткінсон, відповідаючи на запитання про можливе збільшення фінансування для України.


Раніше голова місії МВФ по Україні Джейла Пазарбазіолу (Ceyla Pazarbasioglu) повідомляла, що другий перегляд програми намічено на червень, і у випадку успішного його завершення рада директорів фонду після 15 червня може виділити Україні третій транш у розмірі SDR2,125 млрд ($3,26 млрд за поточним курсом).


Як відомо, МВФ затвердив кредитну програму stand by для України загальним обсягом SDR11 млрд на початку листопада минулого року і тоді ж виділив перший транш по ній у розмірі SDR3 млрд ($4,5 млрд на той момент).


Програма передбачає щоквартальну перевірку місією фонду виконання Україною умов меморандуму економічної політики, підписаного українським керівництвом. У випадку їх дотримання наступний транш мав надійти 15 лютого (SDR1,25 млрд), потім - 15 травня (SDR2,5 млрд), 15 серпня (SDR0,75 млрд) і 15 листопада (SDR2 млрд) 2009 року.


Разом з тим, місія МВФ, яка працювала в Україні наприкінці січня - початку лютого поточного року, не змогла завершити перегляд через низку неузгоджених питань. Позитивний висновок за підсумками першого перегляду місія змогла зробити лише наприкінці квітня.


Крім того, вона підтримала пропозицію української сторони збільшити розмір другого траншу до SDR1,9 млрд ($2,85 млрд) і направити понад половину зазначеної суми на покриття дефіциту бюджету, тоді як традиційно отримувачем коштів МВФ був Нацбанк, а їх цільове призначення полягало в підтримці платіжного балансу.


Відповідне рішення рада директорів фонду ухвалила 8 травня.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6870. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект