НОВИНИ

19.05.2009 | Президент США Барак Обама провів переговори з прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньяху
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама провів зустріч із прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньяху. Головними темами переговорів у Білому Домі стали мирне врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту, ядерна програма Ірану та двосторонні відносини двох держав.


Американський президент наголосив на важливості відновлення переговорів, аби досягнути миру між ізраїльтянами та палестинцями. Глава Білого дому зазначив, що Ізраїль має прийняти непрості рішення задля втілення у життя мети "дві держави для двох народів". Він відзначив також, що у цьому напрямку поки відсутній значний прогрес. "Я переконаний, що досягнення двосторонньої угоди - в інтересах не лише палестинців, а й ізраїльтян, США та усієї міжнародної спільноти", - заявив Барак Обама. Він висловив переконання, що зрушення у мирному процесі відбудуться вже найближчим часом, а прем'єр-міністр Ізраїлю відіграє у цьому "історичну роль".


У свою чергу Беньямін Нетаньяху підтвердив готовність негайно відновити переговори. "Я хочу, щоб усі зрозуміли, що ми не прагнемо керувати палестинцями - ми хочемо жити з ними в мирі", - наголосив ізраїльський прем'єр-міністр. Однак, додав він, протилежна сторона має визнати Ізраїль як єврейську державу.


"Головна мета полягає в тому, щоб покласти край конфлікту. Потрібен компроміс між Ізраїлем та Палестиною. Ми готові зробити свій внесок. Сподіваємося, що й палестинці зроблять свій", - підсумував Беньямін Нетаньяху.


Під час зустрічі у Білому домі представиники двох країн зосередилися також на проблемі іранської ядерної програми. Беньямін Нетаньяху висловив переконання в необхідності встановити крайні строки дипломатичних переговорів з Іраном та, у разі їх неефективності, бути готовими до більш жорстких санкцій проти ІРІ.


Барак Обама погодився, що можуть знадобитися додаткові міжнародні санкції. Разом з тим він наголосив, що не бачить підстав для встановлення крайнього строку завершення переговорів з Іраном, хоча й сподівається досягти певних результатів до кінця року. | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 487. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект