НОВИНИ

08.05.2009 | У червні Україна представить свої пропозиції щодо конкретного наповнення ініціативи ЄС "Східне партнерство"
За матеріалами - УКРІНФОРМ

У червні ц. р Україна представить свої пропозиції щодо конкретного наповнення ініціативи ЄС "Східне партнерство" по чотирьох основних тематичних платформах, які передбачає декларація, що підписуватиметься сьогодні за підсумками Установчого саміту цієї ініціативи. Про це Президент України Віктор Ющенко повідомив вчора представникам українських ЗМІ у Празі.


За словами Віктора Ющенка, пропозиції України стосуватимуться як програм регіонального розвитку, так і міждержавних проектів.


Глава держави підкреслив, що Україна зацікавлена представити свої пропозиції з п'яти основних напрямків розвитку співпраці в рамках "Східного партнерства". Йдеться зокрема про сферу енергетики, роботу з малим бізнесом, адаптацію законодавства, екологічну тематику, управління кордонами. "Наша мета - в усіх цих темах представити свої проекти", - зазначив В.Ющенко.


Він окремо наголосив, що пропозиції української сторони стосуватимуться не лише наших національних інтересів, а й інтересів наших сусідів. У цьому контексті Глава держави, зокрема, відзначив важливість включення в енергетичну тематику "Східного партнерства" проекту ЄАНТК. Щодо екології, зазначив В.Ющенко, Україна дуже зацікавлена в розробці більш ефективної програми боротьби із повенями.


Глава держави окремо відзначив важливість прописаної в декларації позиції щодо лібералізації візового режиму. Він зокрема повідомив, що під час сьогоднішньої зустрічі з Комісаром ЄС з питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Бенітою Ферреро-Вальднер було домовлено, що найближчими тижнями Президент узагальнить проблеми, що виникають в України з державами ЄС при оформленні віз.


Загалом Глава держави дав високу оцінку підготовленому до підписання проекту декларації.


"Сьогоднішній день важливий тим, що ЄС, Єврокомісія, країни-партнери східного вектору знаходять політичний акцепт на базі єдиного документу, який дає можливість на новій основі розробляти двосторонні відносини, стратегічний режим відносин, багатосторонні взаємини", - сказав В.Ющенко.


Президент назвав сьогоднішню декларацію першою спробою побачити цільну політику Єврокомісії та ЄС у цілому з країнами, які ще не є його членами.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9863. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект